Lampy sodowe tubularne

Moderator: lumix26

Re: Lampy sodowe tubularne

Postprzez qba » 26 lutego 2016, 21:11

Ja spostrzegłem, że stare sodówki startowały znacznie dłużej niż obecne. Długo świeciły na biało, jak LRF, potem nabierały coraz bardziej pomarańczowej barwy.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Lampy sodowe tubularne

Postprzez famabud » 26 lutego 2016, 22:50

qba napisał(a):Ja spostrzegłem, że stare sodówki startowały znacznie dłużej niż obecne. Długo świeciły na biało, jak LRF, potem nabierały coraz bardziej pomarańczowej barwy.

Szybko rozgrzewają się sodówki o podwyższonej skuteczności (cienki i długi jarznik), a świecenie w ksenonie u standardowych WLS to efekt ich zużycia.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Lampy sodowe tubularne

Postprzez bartek380V » 27 lutego 2016, 15:43

Nowe penningi nie świecą na czerwono. Po tym rozpoznowalo się peningi po starcie
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Lampy sodowe tubularne

Postprzez lumix26 » 24 lutego 2017, 19:06

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lampy sodowe tubularne

Postprzez litak1 » 25 lutego 2017, 16:40

Fajna ta lampa :) tak niedbale wykonana że aż mi się podoba ;) i najlepsza ta pastylka zagadkowa pewno jakiś emiter znając tą Nację :lol:
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: Lampy sodowe tubularne

Postprzez savsav » 26 lutego 2017, 11:59

litak1 napisał(a):Fajna ta lampa :) tak niedbale wykonana że aż mi się podoba ;) i najlepsza ta pastylka zagadkowa pewno jakiś emiter znając tą Nację :lol:


Fabryka lamp "GRL" miasta Połtawa Ukraina. ;)
Tłumaczenie: Połtawska Fabryka lamp wyładowczych (GRL) została założona w roku 1963 jest wysoko zmechanizowane i zautomatyzowane firmy, która jest stale rozwijać i upowszechniać. Konsumentów produktów roślinnych są przedsiębiorstwa i organizacje z Ukrainy, jak również za granicą. Surowce do produkcji lamp wyładowczych jest zakupione głównie w Rosji i na Ukrainie. Na kluczowe stanowiska (luminofory, ze szkła ołowiowego, drut, itp.) dostaw przez wiodących producentów NICHIA Corporation (Japonia) na świecie, Telux Specialglass GmbH (Niemcy), Technicke Sclo (Republika Słowacji), Polam-Warszawa (Polska) i innych. GRL fabryka jest producentem wyładowczych źródeł światła, jeden z czołowych oświetleniowych w branży. Ekspansji potrzeb rynku w nowych produktów prowadzi do gwałtownego rozwoju naszej firmy w nomenklaturze produktów. GRL fabryki jest przedsiębiorstwem z pełną zamkniętej produkcji cyklu źródła światła: szklanych probówek i kolb; Metal do lamp wyładowczych (elektrody, wnioski, metalowe, itp.); Świetlówki dvuhcokol'nyh lampka niskiego ciśnienia (ogólnego przeznaczenia, kolor, specjalnego przeznaczenia i ultrafioletowego); dzialności za Lampy łukowe (typu lampy DRL i DRLF); wysokie ciśnienie sodu Lampy łukowe (lampy fluorescencyjne i typu); mieszane światła lampy (typu MIX); Startery.
http://www.ukr-prom.com/firm-711/
P.S. Od połowy 2000-h zaczęli współpracę z Chinami i wszystkie lampy nie są podobne do tych wydany w latach radzieckich.http://www.grl.com.ua/
Moja kolekcja http://ixbt.photo/?id=user:1004332
Wymiana lamp tutaj http://fotkidepo.ru/?id=album:56696
Avatar użytkownika
savsav
 
Posty: 188
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2013, 10:15
Lokalizacja: Miasto Lwow, Ukraina

Poprzednia strona

Powrót do Lumix26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości