A więc tak:
1) Potwierdzam że ORZ 7 wersja 1 to prawidłowe oznaczenie - mam taką łyżkę z obudową dolną i górną ze stali, posiada ona obramówkę i wygląda identycznie jak ta oprawa:
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -1-46.html2) Potwierdzam również że ORZ 7 wersja 2 to prawidłowe oznaczenie - też mam taką oprawę i wygląda ona identycznie jak to co widać tutaj:
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -2-47.html Dodam też, że użytkownik Whites86 posiada ORZ6 wersję 2 i ta oprawa wygląda zupełnie identycznie jak moja ORZ 7 wersja 2 tyle że statecznik ma umocowany w innych otworach w odlewie bo jest on większy niż w mojej ORZ 7 no i oczywiście oprawkę ma umiesczoną w ciut innym miejscu w odbłyśniku. Tak więc mamy potwierdzone istnienie ORZ 7 oraz ORZ 6 w wersji 2.
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -2-40.html - tutaj jest OK, to rzeczywiście jest ta oprawa, identyczna z resztą z ORZ 7 wersja 2 (z wyjątkiem położenia oprawki i oczywiście statecznik 400W)
3)
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -3-43.html to jest ORZ 6 wersja 4 a nie ORZ 6-1 spójrz na dolną klapę i wszystko jasne. Ta oprawa jest identyczna z moją ORZ 7 wersja 4 (oczywiście prócz mocy i położenia oprawki) więc to nic innego niż ORZ 6 wersja 4
4) To również jest oprawa ORZ-6 tyle że w wersji trzeciej. Identyczną oprawę posiadam i na pewno nie jest to 6-1.
5) Tutaj:
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -2-42.html masz totalny miszmasz. Jedno zdjęcie przedstawia jakąś OURJ (widać otwór na zapłonnik) natomiast kolejne zdjęcie przedstawia znów ORZ-6 wersja 4.
6) Ta oprawa to na 100% jest ORZ-6-1 tyle że nie wiem której wersji, bo nie rozróżniam 6-1 wersja 1 od 6-1 wersja 2 a także 7-1 wersja 1 od 7-1 wersja 2.
7) Tutaj:
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -1-48.html masz trzecią wersję oprawy ORZ-7
8) Te oprawy
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -2-49.html to z kolei są ORZ-7 wersja 4
9) Tutaj:
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -3-50.html także są ORZ-7 w wersji 4
10) Tu z kolei na pewno masz oprawy ORZ 7-1 tylko nie wiem czy wersja 1 czy wersja 2, w każdym bądź razie to na bank są oprawy typu ORZ 7-1
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -4-51.html11) Na tej stronie jest wszystko OK
http://www.oprawy.info/oprawa/mesko-orz ... -1-39.html to na bank ORZ-6 w pierwszej wersji.
Dodam na zakończenie tego przydługawego postu, że Mesko zaczęło stosować dopiski -1 oraz -2 dopiero w drugiej połowie lat 80 a Ty na swojej stronie uznałeś za 6-1 oraz 7-1 oprawy z lat 70

------------------------------------------------------------------------------------
I jeszcze coś - zauważyłem tutaj na forum jeszcze jeden dość "gruby" błąd.
Dlaczego trumienka z obramówką została uznana nagle za oprawę ORZ3KŁ ?
Przecież ta oprawa na 100% nie była wyprodukowana w Kłobucku. Jej konstrukcja jest zupełnie odmienna od oprawy ORZ3KŁ znanej jako trumienka bez obramówki, jest o wiele bardziej "zaawansowana" niż te najpopularniejsze trumienki. Jedyne co łączy te dwie oprawy to kształt i wymiary "karoserii" i na tym podobieństwa się zdecydowanie kończą.
"Karoseria" ORZ3KŁ ma wspawaną na stałe ścianę grodziową, mocowana jest do szyny z osprzętem na 2 śruby od góry, zaś sama szyna z osprzętem to kawałek profilu ciętego z metra z wywierconymi otworami do montażu statecznika, kodensatora, z otworami do obejm przytrzymujących oprawę na wysięgniku oraz dospawanym wspornikiem trzymającym kostkę przyłączeniową. "Karoseria" oprawy trumienka z obramówką nie ma wspawanej na stałe ściany grodziowej, ma też mocowania do przykręcenia obramówki i wymiary takie same jak "karoseria" ORZ3KŁ. Wspornik który służy do zamocowania oprawy na wysięgniku zawiera w sobie ścianę grodziową z wystającą z niej gwintowaną rurką do nakręcenia oprawki, jest konstrukcją spawaną z różnych profili i łączony jest z "karoserią" na więcej niż 2 śruby od góry, pozatym jest do niego przymocowany zawias trzymający pokrywę osprzętu, a cała oprawa jest wykonana zdecydowanie staranniej niż ORZ3KŁ. Nie posiadam tej oprawy w swojej kolekcji, ale widziałem szczegółowe zdjęcia tej oprawy i w swoich zasobach posiadam oprawę która konstrukcyjnie jest identyczna jak trumienka z obramówką i różni się od niej tylko kształtem "karoserii". Sam wspornik jest identyczny jak w trumience z obramówką. Na 100% to nie jest Kłobuck, prędzej bym powiedział że oprawa ta pochodzi z zakładów A-20 z Kożuchowa, gdyż w pierwszej połowie lat 60 właśnie ten zakład zajmował się produkcją opraw. Niestety nie wiem jakie ona ma oznaczenie, tak samo nie wiemy jakie oznaczenie ma trumienka z obramówką, ale na 100% nie jest to ORZ3KŁ.
Pozdrawiam.