[A 20] ORZ-1

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez strike241 » 19 maja 2014, 21:32

Górna komora ze statecznikiem ten daszek sie rozłeciał. Mozna dorabiac ale to juz nie to samo ;)
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez Whites86 » 20 maja 2014, 14:57

niech gazoservice pokaze jaki ja mu podałem patent na dorobienie góry do ORZ 1 ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez swietlik » 20 maja 2014, 19:22

Lumix pewnie by zrobił nówkę z tej padaki ORZ 1 ;)
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez paweo » 3 sierpnia 2014, 14:04

Kolejowa 37, Warszawa
Focone dn. 02.08.2014

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A teraz zdjęcia, nieco gorszej jakości :| :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwie raczej nie świecą (jedna bez lampy, a druga tylko z komorą osprzętu), co do trzeciej - nie wiem, ale ta prawdopodobnie świeci:
Obrazek

;)
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez oskard » 3 sierpnia 2014, 14:35

Ekstra fotki i eksponaty na nich :!: :) :)
Widzę że tym razem już bez problemu się udało :) . Dobrze że je uchwyciłeś, bo ich fotki znikły z forum. A mogą mieć dni policzone już...
Ale niestety, z tego co pamiętam nie działają. Byłem kiedyś po godzinie 22 na kontrolnym spacerze po Kolejowej, sprawdzić czy Sławińska wygląda po staremu, i tamtędy przechodziłem, nawet myślałem że za jednym razem zobaczę nocą Sławińską i te ORZtki z Przyokopowej, ale niestety nie świeciły. Wątpię, aby od tego czasu zaczęli ich używać nagle. Nie mniej jednak sprawne pewnie są, tylko nikt nie załącza...

EDIT: a tak sobie szukałem czegoś, o starej Warszawie i takie coś wpadło w ręce :) http://duchywarszawy.blogspot.com/2013/ ... ejowa.html
Tam się jeszcze jedna ukryła, na końcu działki :!: :shock:
Ostatni komentarz w tamtym wpisie miło przeczytać :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez paweo » 4 sierpnia 2014, 13:02

Dzięki! :)

Ojej, szkoda że nie sfociłem tej ukrytej :roll: Przez tego psa odechciało mi się chodzić po tamtej okolicy :evil: :?
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez oskard » 4 sierpnia 2014, 23:17

Jej z ulicy byś nie złapał - trzeba wejść za ogrodzienie. Nie wiem jak autorce zdjęć z tamtego bloga udało się :shock: ... może tam są jakieś kluby, albo wówczas były, i można było pozwiedzać teren.
Ja podobną psią przygodę na Ciemnej miałem. Przeszedłem nią, jak zwykle, z Trojanowskiej, w kierunku torów, potem wlazłem na wał żeby do Ziemowita dotrzeć. Skręciłem w tą Ciemną, żeby cyknąć drewniak pod 8 - ciągle nie mogę go cyknąć... 6 już mam, pod nieuwagę właściciela się kiedyś udało :mrgreen: , ale pies mało mnie przez kratę nie pogryzł. Przywykłem do tego, że zawsze przechodząc obok jestem oszczekany, trudno. Ale ten raz, co wybrałem się obcykać ósemkę, było groźniej... jak zwykle, szalał przy ogrodzeniu, szczekał cały czas, jak odszedłem było go z daleka słychać. Odpuściłem, nie wyjąłem nawet aparatu - za wiele hałasu narobił w okolicy, wszyscy patrzyli, kto idzie. Gdy wszedłem już na wał, byłem dobre kilkadziesiąt metrów od tego miejsca, oglądam się za siebie, a to bydle wbiega tą samą co ja drogą na wał... nie wiem, którędy się wydostał. I do mnie, skacze z zębami, na nogawki ciągnie. Chyba szczepiony nie był, i jakiś lis go ugryzł :mrgreen: . Udało się szczęśliwie odejść, w końcu go to znudziło, ale jeszcze krążył jak satelita wokół mnie do samej Szklanej, kiedy to wbiegł na teren kościoła po drugiej stronie ulicy i tam siał terror.
Ale za kilka dni, myśląc o tym, skojarzyłem go z wyglądu - to to samo wściekłe bydle pobiegło kiedyś za 170 którym jechałem, biegł jezdnią, od Hutniczej, do przystanku Chemiczna i ujadał na autobus :lol: . Cały Targówek terroryzuje...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez famabud » 5 sierpnia 2014, 09:12

Ten piesio widocznie nie lubi lightingowców. :lol:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez trojmiejski » 15 września 2014, 22:49

Jedynka znaleziona na Pomorzu:
http://goo.gl/ltKOUL
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [A 20] ORZ-1

Postprzez Lampka » 16 września 2014, 16:20

Na zdjęciach te wiadra na pewno przetrwają dłużej :D Przynajmniej są pamiątkowe zdjęcia, gdyby już ich tam nie było ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości