Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Dyskusje na temat diod LED

Moderator: cukrownik

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Whites86 » 31 marca 2015, 20:17

Watt napisał(a):Z takim podejściem, mogę napisać, że nie podoba mi się LED na starym betoniaku czy w plafonierze P, bo to nieklasyczne źródło na klasycznym słupie/klasycznej oprawie ;) To dla mnie takie nieestetyczne... :x

mnie się niepodoba żadna nowa oprawa na klasycznym słupie i w ogóle niepodoba mi się 98% nowych opraw, ale czy każdy mój post nawiązuje do tego ? nie...
natomiast przejrzyj sobie swoje posty tylko z ostatniego tygodnia...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez KaszeL » 31 marca 2015, 20:34

Watt, konstruktywnie krytykować zawsze możesz. Byle by to na prawdę było konstruktywnie. Niestety od Ciebie zazwyczaj bije jeden przekaz. LED to ZUO! Bo TAK!
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez toomm40 » 31 marca 2015, 20:50

Whites86 napisał(a):
Watt napisał(a):Z takim podejściem, mogę napisać, że nie podoba mi się LED na starym betoniaku czy w plafonierze P, bo to nieklasyczne źródło na klasycznym słupie/klasycznej oprawie ;) To dla mnie takie nieestetyczne... :x

mnie się niepodoba żadna nowa oprawa na klasycznym słupie i w ogóle niepodoba mi się 98% nowych opraw, ale czy każdy mój post nawiązuje do tego ? nie...
natomiast przejrzyj sobie swoje posty tylko z ostatniego tygodnia...


to ,że nam się nie podobają nowe oprawy jest bardziej kwestią drugiej natury człowieka, czyli przyzwyczajenia ;) sam się wychowałem, na trumienkach, łyżkach, OURW, kwadratówkach i OZPR, więc jak mi na drewniaku obok płotu wymieniono łyżkę na oprawę LED, to też nie byłem zachwycony, tak z definicji-bo się do łyżki przyzwyczaiłem. ale trzeba powiedzieć szczerze, że LEDówa świeci porządnie i bezproblemowo.Ra tez ma lepsze . i postrzegam tą wymianę "na plus".
gdybyśmy urodzili się w erze opraw LEDowych , to by nie było tego problemu,a jakby ktoś z nas zobaczył łyżkę, to wydawał by się strasznie przysadzista, wielka, ciężka i energochłonna .. taka prawda
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez trojmiejski » 31 marca 2015, 21:30

Perspektywa się zmienia, w czasach gdy dominowały oprawy żarowe to rtęć mogła się wydawać czymś niezwykłym co nie każdemu pasowało. Taka osoba też w mig byłaby w stanie odróżnić OBs od OŻb gdy ja na przykład mam z tym problem, podczas gdy wystarczy jedno zerknięcie na łyżkę by stwierdzić czy to ORZ-6, czy ORZ-7.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez MercuryFenix » 31 marca 2015, 21:40

Przyszedł czas na LED, nikt nie da rady (a i sam bym nie chciał) wycofać je z rynku.
Takie klepanie po klawiaturze bez sensu nic nie da, z LED jest jeden problem narazie-cena. Dla mnie O.K nie ma problemu zapłacić 30-50 zł za lampkę ale jak mam dajmy na to 10 punktów świetlnych w pokoju to koszt mnie demotywuje. Jednak LED są udoskonalane, i jak na swoje zalety i tak są nie drogie. Jakby dało się zrobić laser o białym kolorze o dużej średnicy wyjścia wiązki to wiadomo, LED by wymiękły :) Ale to bardziej Matrix bo przechodząc pod taką lampą moglibyśmy zostawić niechcąco głowę. :mrgreen: . Ale żyjmy w realnym świecie, nic tak naprawdę nie pobije LED (nie w najbliższej przyszłości)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez amisiek » 31 marca 2015, 21:43

Jeszcze dwa-trzy lata temu o diodach pisaliśmy tutaj (ja też!), że są całkowicie nieopłacalne, że to bez sensu, świeci słabo i w ogóle jest do kitu. Tymczasem dzisiejsze oprawy diodowe z powodzeniem zastępują pod względem ilości światła wiele z opraw rtęciowych (w szczególności OUR125 czy ORZ3kł z lampką 125W) a także sodowe wynalazki małej mocy (50 i 70W). Po pierwsze białe światło, po drugie jego ilość jest wystarczająca do wielu projektów, po trzecie jego jakość wygrywa zdecydowanie z lampami rtęciowymi, nie wspominam nawet o sodowych, bo to zupełnie inna liga. Niektóre z opraw ulicznych mają lepszą jakość światła niż mają ludzie, którzy w domu używają badziewnych świetlówek kompaktowych.
Z drugiej strony koszt opraw diodowych razem z ich eksploatacją jest już porównywalny do opraw sodowych w tym samym horyzoncie czasowym. Ten postęp techniki zrobił się dosłownie na naszych oczach. Producenci rozwiązali wiele problemów technicznych (chłodzenie, zasilanie) i widać, że inwestycje w tym zakresie przynoszą efekty.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez elek » 31 marca 2015, 21:47

MercuryFenix napisał(a):Jakby dało się zrobić laser o białym kolorze o dużej średnicy wyjścia wiązki to wiadomo, LED by wymiękły :)

Żaden problem :) są takie źródełka o ciągłym widmie od UV do IR.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
www.instagram.com/flurothyl
Avatar użytkownika
elek
 
Posty: 1638
Zdjęcia: 436
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 23:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez trojmiejski » 31 marca 2015, 21:50

Pierwsze chińskie uliczne oprawy diodowe były żałosne, ale obecne produkcje czołowych producentów to zupełnie inna bajka i jestem za ich pojawianiem się na ulicach żeby w końcu wypędzić sodę z miast.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Beton » 31 marca 2015, 21:51

toomm40 napisał(a):to ,że nam się nie podobają nowe oprawy jest bardziej kwestią drugiej natury człowieka, czyli przyzwyczajenia ;) sam się wychowałem, na trumienkach, łyżkach, OURW, kwadratówkach i OZPR, więc jak mi na drewniaku obok płotu wymieniono łyżkę na oprawę LED, to też nie byłem zachwycony, tak z definicji-bo się do łyżki przyzwyczaiłem. ale trzeba powiedzieć szczerze, że LEDówa świeci porządnie i bezproblemowo.Ra tez ma lepsze . i postrzegam tą wymianę "na plus".
gdybyśmy urodzili się w erze opraw LEDowych , to by nie było tego problemu,a jakby ktoś z nas zobaczył łyżkę, to wydawał by się strasznie przysadzista, wielka, ciężka i energochłonna .. taka prawda


Wątpię. Tak jak pisałem, te oprawy są estetyczne, po prostu ładne. Łycha przysadzista, ciężka? Nie :) Na tych słupach z prywatnego parkingu w Katowicach wyglądają lekko. Jak listki kwiatów. Nie bez powodu taką oprawę się np. odmalowuje na czerwono i wstawia do pokoju. Jest estetyczna i ciekawa z wyglądu, natomiast wąpię, żeby ktoś kiedykolwiek ledową oprawę wstawił do pokoju, jako ciekawą designersko.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Trwałość i opłacalność diod LED w porównaniu do innych źróde

Postprzez Watt » 31 marca 2015, 21:52

To już prędzej do kuchni jako deskę do krojenia :P
Watt
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diody LED

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości