Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez slaweklampy » 19 lutego 2015, 13:21

To chyba są reflektory do słynnych motocykli Sokół?
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez ZbieraczStaroci » 21 listopada 2015, 19:17

Działające windki korbowe znajdują się w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Służą do opuszczania i wciągania żyrandoli w klatkach schodowych.
Zdjęcia windek i żyrandoli Marciniaka na moim blogu:
http://www.zbieraczstaroci.pl
ZbieraczStaroci
 
Posty: 15
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 grudnia 2014, 21:32

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez MercuryFenix » 21 listopada 2015, 22:37

Wszystko fajnie kolego, ale nie możesz dać odnośnika do katalogu ? Nie przepadam za przeglądaniem stron na których ciężko coś znaleźć :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez ZbieraczStaroci » 22 listopada 2015, 08:52

MercuryFenix napisał(a):Wszystko fajnie kolego, ale nie możesz dać odnośnika do katalogu ? Nie przepadam za przeglądaniem stron na których ciężko coś znaleźć :)


W dwudziestoleciu międzywojennym MEN nazywał się MWRiOP (Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego), i tekst na blogu właśnie tak nazwałem. Może przypadkiem poprzeglądasz mój blog i znajdziesz coś ciekawego :)

bezpośrednio: http://www.zbieraczstaroci.pl/na-wlasne-oczy/relacje/zyrandol-ministerstwo-wyznan-religijnych-i-oswiecenia-publicznego/

p.s
Chciałem wrzucić fotki na forum, ale nie przyjmuje plików .jpg Nie wiem o co chodzi.
ZbieraczStaroci
 
Posty: 15
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 grudnia 2014, 21:32

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez Whites86 » 22 listopada 2015, 09:47

ZbieraczStaroci napisał(a):
MercuryFenix napisał(a):Wszystko fajnie kolego, ale nie możesz dać odnośnika do katalogu ? Nie przepadam za przeglądaniem stron na których ciężko coś znaleźć :)


W dwudziestoleciu międzywojennym MEN nazywał się MWRiOP (Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego), i tekst na blogu właśnie tak nazwałem. Może przypadkiem poprzeglądasz mój blog i znajdziesz coś ciekawego :)

bezpośrednio: http://www.zbieraczstaroci.pl/na-wlasne-oczy/relacje/zyrandol-ministerstwo-wyznan-religijnych-i-oswiecenia-publicznego/

p.s
Chciałem wrzucić fotki na forum, ale nie przyjmuje plików .jpg Nie wiem o co chodzi.

bo korzystasz nie z tej galerii co trzeba , albo prubowaleś wrzucać plik jako załącznik co jest tu zabronione

foty ładuj tu : http://fotki.lighting-gallery.pl/ nick i hasło takie jak tu na forum
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez ZbieraczStaroci » 22 listopada 2015, 14:03

Wrzucam jeszcze inne niż na blogu zdjęcia windek z MEN

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ZbieraczStaroci
 
Posty: 15
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 grudnia 2014, 21:32

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez FOX » 22 listopada 2015, 14:21

Piękny żyrandol , całe szczęście że w ciągu tych wszystkich lat nikt nie wpadł na pomysł bo go wymienić na coś bardziej współczesnego.
Mam pytanie- w jaki sposób jest wykonane podłączenie żyrandola- czy było realizowane w formie złącza rozłączanego w chwili opuszczania ? czy jednak przed opuszczeniem należało ręcznie rozłączyć przewody np w kostce?
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez ZbieraczStaroci » 22 listopada 2015, 15:20

FOX napisał(a):Piękny żyrandol , całe szczęście że w ciągu tych wszystkich lat nikt nie wpadł na pomysł bo go wymienić na coś bardziej współczesnego.
Mam pytanie- w jaki sposób jest wykonane podłączenie żyrandola- czy było realizowane w formie złącza rozłączanego w chwili opuszczania ? czy jednak przed opuszczeniem należało ręcznie rozłączyć przewody np w kostce?


Rozłączenie ręczne, zwykła kostka na strychu. Należało jedynie zabezpieczyć ponad 1 metr przewodu, bo strop jednak gruby. Widać na poniższym zdjęciu opleciony przewód wokół linki stalowej. Trzeba było wszystko robić ostrożnie, bo gdyby przewód gdzieś się "zagubił" w stropie, trzeba by było ściągać cały żyrandol.

Obrazek
ZbieraczStaroci
 
Posty: 15
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 grudnia 2014, 21:32

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez qba » 22 listopada 2015, 17:12

Zdaje się, że podobny sposób montowania żyrandoli występuje w wielu kościołach o wysokim stropie.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8339
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Oprawy z Fabryki Żyrandoli Elektrycznych A.Marciniak SA

Postprzez amisiek » 22 listopada 2015, 17:18

Fantastyczny żyrandol, w ogóle brawa za odnowienie. I do tego windka korbowa, taki jeden dawniej aktywny user byłby zachwycony... Wcale bym się nie zdziwił, gdyby mieli gdzieś głęboko zakamuflowaną zapasową. Zakonserwowaną smarem.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości