

Whites86 napisał(a):Lampka napisał(a):Tutaj też mamy przykład takich linii, biegnących między stacją kopalni Sośnica, a stacją PKP Energetyka, przy torach kolejowych. Z tego co pamiętam, to osprzęt przy stacji Sośnica wskazywał, że jest lub była to linia 30kV. Przewody też są bardzo grube - na oko może to być 240mm2, jak w liniach WN. Oto fotki dla przypomnienia:
na oko to w szpitalu chłop umarłto jest 120mm2
Lampka napisał(a):W tym przypadku to na pewno nie jest 120 mm2, tylko 240 - grubość jak w typowych liniach 110kV. Wszystko widać bardzo dobrze także przy porównaniu, bo są miejsca, gdzie takie linie się krzyżują.
zbich70 napisał(a):Lampka napisał(a):W tym przypadku to na pewno nie jest 120 mm2, tylko 240 - grubość jak w typowych liniach 110kV. Wszystko widać bardzo dobrze także przy porównaniu, bo są miejsca, gdzie takie linie się krzyżują.
Tylko 120mm2 na studziesiątkach także występuje.
bartek380V napisał(a):Jakie grupy połączen transformatrów najczesciej spotyka sie w stacjach TRAFO do 160kVA?
bartek380V napisał(a):Gdzieś czytałem że nowe stacje do 160kVA mają już nawet Yzn5 .
bartek380V napisał(a):Myślę że trzeba by zrobić oddzielny dział na temat zachowania sie TRAFO dla róznych grup połączeń i stanów awaryjnych np przerwy w SN oraz zabezpieczeniach typu SPZ ,SCO, itd. . Ostatnio po dużej wichurze sasiad dziwił się że wykrywacz -wskaznik faz (łaczony w gwiazde) w rozdzielni świecił , a CKF-B nie pozwolił włączyc hydrofora , pózniej sam wziął próbnik z dwóch żarówek 2x15W i badał napięcia przewodowe i zrozumiał.
Powrót do Linie napowietrzne i kablowe
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość