[A-23 Polam Wilkasy] OBs

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez mirek » 12 lipca 2007, 21:42

lubonianin napisał(a):Aha, to wiem, o którą Ci chodzi. Tę już mam uwiecznioną

Zapodaj więcej fotek tych opraw. W sumie mało takich widziałem, nie znam nigdzie w mojej okolicy miejsca z oprawami OBp.

A teraz mały Off-Topic: Czemu tylu z Was jest z Poznania a nie ma nikogo z innych miast :?: Niedługo na Forum będą zdjęcia każdej oprawy z tego miasta a o reszcie kraju nie będziemy wiedzieli nic ;)
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez CDM » 12 lipca 2007, 21:55

:arrow: lubonianin, ta oprawa na Włosciańskiej jeszcze wisi! Widziałem ja przedwczoraj, nie ma już tylko linki oswietleniowej :cry: Takie oprawy wisiały tez kiedyś na terenie działek wzdłuż Drogi Dębińskiej, ale nie pamiętam, czy tam cos jeszcze zostało
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez neon44 » 13 lipca 2007, 00:17

DocBrown napisał(a):fotki tej oprawy z żarówką PILA 200W zapodałem na umierający lighting.pl :mrgreen:


Nie znęcaj się nad starym forum, pozwól mu odejść :mrgreen: :P
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez lubonianin » 13 lipca 2007, 18:55

CDM napisał(a):ta oprawa na Włosciańskiej jeszcze wisi!

Pardon, faktycznie ta jeszcze wisi :) Ale jestem prawie pewien, że było ich tam co najmniej o dwie więcej.

Przejechałem się też na Rylejewa/Hercena. Klimat konkretny - ni z gruchy, ni z pietruchy dwa słupy z OBs-ami. To jeszcze dodam, że podobna sceneria jest przy skrzyżowaniu Dolnej Wildy i 28 Czerwca.
Avatar użytkownika
lubonianin
 
Posty: 64
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 11 lipca 2007, 22:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez CDM » 13 lipca 2007, 19:54

:arrow: lubonianin, masz rację, rzeczywiście tam takie są , to tez tereny po budowlance.Jak będziesz kiedyś na Nowym Mieście, to polecam Ci piękny okaz na ul Smolnej, jakieś 100m od ul Hlonda, po lewej stronie ulicy, lekko w oddali, stoi słup A-owy, a na nim piękna stara oprawa :)
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez lubonianin » 14 lipca 2007, 20:30

:arrow: CDM, to jak już tak wymieniamy, to ja jeszcze dorzucę stacje końcowe Powiatowej Kolei Wąskotorowej w Środzie Wlkp., czyli Środa Miasto i Zaniemyśl. Na obu znajdują się chyba tylko i wyłącznie OBs-y, na dodatek wydaje mi się, że zdecydowana większość z nich jest sprawna i do dziś używana. Oprawa z mojego avatara to właśnie jedna z tych z Zaniemyśla.
Avatar użytkownika
lubonianin
 
Posty: 64
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 11 lipca 2007, 22:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez CDM » 18 lipca 2007, 20:36

Obrazek
:arrow: lubonianin, to dla Ciebie, okolice nieczynnego dworca Mosina-Pożegowo, takie oprawy oświetlały drogę do zlikwidowanej już cegielni
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez neon44 » 18 lipca 2007, 21:30

Dobrze że jeszcze takie drogi istnieją i te nostalgiczne lampy pozostają :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez lubonianin » 19 lipca 2007, 21:15

:arrow: CDM, dzięx :mrgreen: Muszę się przyznać, że po raz kolejny sprowokowałeś mnie do odbycia małej rowerowej wyprawy rozpoznawczej ;) No i znowu klimat, jaki lubię, czyli chaszcze, chaszcze, a tu nagle za zakrętem jakiś zbłąkany słup z OBs-em. Szkoda tylko, że kompletnie osamotniony.

Przy okazji przypomniało mi się jeszcze jedno miejsce, gdzie wiszą OBs-y, czyli stary magazyn na stacji w Luboniu. Dwie sztuki zamocowane są na ścianie od strony ulicy.

I jeszcze taka mała offtopiczna obserwacja z podróży - zauważyłem, że Puszczykowo masowo się zmalagowało. Chyba dosłownie wszędzie, od głównych ulic począwszy, a na każdym najbardziej zadupiastym oświetlanym kącie skończywszy, wiszą SGS104. Szkoda, bo jeszcze niedawno pełno tam było rtęci...
Avatar użytkownika
lubonianin
 
Posty: 64
Zdjęcia: 2
Dołączył(a): 11 lipca 2007, 22:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBs

Postprzez neon44 » 19 lipca 2007, 21:37

a zdjęć z wycieczki rowerowej nie przywiozłeś :?:

a tu moje foto OBs sprzed kilku miesięcy
Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości