[Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

[Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez trojmiejski » 30 sierpnia 2017, 10:15

Kraków Płaszów to drugi największy dworzec w Krakowie który niedawno temu przeszedł modernizację. Oświetlenie peronów zostało zmienione na oprawy LED, aczkolwiek zejścia do tunelu nadal są oświetlone rtęcią w nietypowych oprawach, potencjalnie samoróbkach. Do tego tuż obok peronów znajdują się tory postojowe również oświetlone rtęcią w klasykach:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez toomm40 » 31 sierpnia 2017, 10:46

Byłem przedwczoraj na Płaszowie, ciężko się fotografuje takie duże dworce. Stoi sporo pociągów, i gęsta infrastruktura też przeszkadza w uchwyceniu szczegółów. Na Płaszowie mamy standard kolejowy - czyli mieszankę łyżek, czasem się trafi OURW i kwadratówka. A perony już zioną nowoczesnością ledową.
Sam chciałem cyknąć kilka fotek, ale miałem mało czasu. Za to zrobiłem kilka w Oświęcimiu - podobne widoki jak w Płaszowie.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez MRP200 » 31 sierpnia 2017, 19:56

toomm40 napisał(a):Byłem przedwczoraj na Płaszowie, ciężko się fotografuje takie duże dworce. Stoi sporo pociągów, i gęsta infrastruktura też przeszkadza w uchwyceniu szczegółów. Na Płaszowie mamy standard kolejowy - czyli mieszankę łyżek, czasem się trafi OURW i kwadratówka. A perony już zioną nowoczesnością ledową.
Sam chciałem cyknąć kilka fotek, ale miałem mało czasu. Za to zrobiłem kilka w Oświęcimiu - podobne widoki jak w Płaszowie.

To wrzucaj te fotki. Akurat robię wycenę na linię nr 93 od stacji Oświęcim (łącznie ze stacją) do stacji Czechowice Dziedzice (bez stacji). Szczególnie na stacji Oświęcim dla mnie każdy szczegół jest ważny.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez toomm40 » 31 sierpnia 2017, 20:35

kilka zdjęć z Oświęcimia jest na końcu tej strony :
viewtopic.php?f=127&t=442&start=950

ale czy one Ci się do czegoś przydadzą ? są takie sobie. będę jeszcze w Oświęcimiu za tydzień mniej więcej, jeśli nie będzie padać , to mogę coś więcej sfotografować, tylko musiałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę , no i po wtóre nie mogę łazić po torach, bo mnie namierzą ;)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez MRP200 » 31 sierpnia 2017, 21:17

Nawet i takie wystarczą. Dzięki za to.W firmie decyzji nie ma odnośnie wyjazdu na wizję lokalną, więc muszę posiłować się tym co mam, wiec każda fotka cenna.
Łażenia po czynnych torach jak najbardziej odradzam, szczególnie samemu. Nie chodzi tu tylko o namierzenie przez SOK, ale też o wzajemną asekurację przed nadjeżdżającymi pociągami.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4279
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez toomm40 » 8 września 2017, 22:04

dorzucam jeszcze ciekawostkę z Płaszowa . przy zabytkowej lokomotywce znalazłem niskie oprawy , częściowo już zdemolowane i-jako ze są pod kolor trawy pomalowane-niemal niewidoczne. prawdopodobnie pierwotnie były rtęciowe, ale teraz w 2 z nich wkręcone są kompakty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i jeszcze ujęcie opraw z torów postojowych

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez trojmiejski » 16 sierpnia 2021, 22:49

Płaszów rozorany, ale na chwilę obecną cudo pod wiatą nadal jest:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez PKPENK » 27 listopada 2022, 09:58

Ostatnie chwile OPK-240 nad schodami :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Resztki Starej tablicy z rozkładami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z końca peronu nr.4:

Obrazek
Avatar użytkownika
PKPENK
 
Posty: 1127
Zdjęcia: 3
Dołączył(a): 8 stycznia 2012, 21:30

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez latarnik » 15 stycznia 2023, 14:30

Sam dworzec w Płaszowie został w dużej mierze zmodernizowany, natomiast okoliczne torowiska są nadal oświetlane rtęciówkami - i to w większości w miarę świeżymi lampami! Widziałem, jadąc ostatnio pociągiem na tej trasie. Widok był bardzo sympatyczny, również na kładkę oświetloną OUR125, w większości opraw nadal lampy rtęciowe i jeden sodowy pening.
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [Kraków Płaszów] Dworzec PKP

Postprzez famabud » 15 stycznia 2023, 14:59

Potwierdzam! Niestety nie załapałem się na świecące OUR125 gdyż pewnie było dla nich za wcześnie na uruchomienie. Inne oprawy z rteciowkami faktycznie świeciły dziarsko. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości