Wzornik barw neonów

Wszystko o neonach

Wzornik barw neonów

Postprzez Michal » 29 grudnia 2008, 21:39

Przedstawiam wzornik barw neonów.Czwarta rurka od prawej jest wypełniona neonem,w pozostałych jest argon,a barwę uzyskuje się poprzez zastosowanie odpowiedniego luminoforu.Żółty kolor(pierwszy od prawej)można uzyskać tylko poprzez zastosowanie barwionego szkła. ;)

Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez andrzejlisek » 29 grudnia 2008, 23:07

A szósta od prawej ma dwa różne szkła, czy dwa luminofory?
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez lampa123 » 29 grudnia 2008, 23:20

andrzejlisek napisał(a):A szósta od prawej ma dwa różne szkła, czy dwa luminofory?

To chyba biały neon, ze szkłem pomalowanym na dwa różne kolory.
Avatar użytkownika
lampa123
 
Posty: 963
Zdjęcia: 45
Dołączył(a): 17 grudnia 2007, 17:04

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez Michal » 29 grudnia 2008, 23:46

andrzejlisek napisał(a):A szósta od prawej ma dwa różne szkła, czy dwa luminofory?

Te rurki są połączone-zespawane,ale jak to jest zrobione szczerze mówiąc nie pytałem.Te zdjęcie zrobiłem w firmie "Reklama",która zajmuje się produkcją neonow.To jest firma z tradycjami-praktycznie od kiedy pojawiły się w Poznaniu neony oni zajmowali sie ich serwisowaniem.Obecnie jest to firma prywatna,mają świetny warsztat.Jeżeli właściciel pozwoli postaram się przedstawić zdjęcia z produkcji takich rurek.Zamówiłem u nich do dorobienia rurkę do neonu "Centra",którą będziemy wymieniać w przyszłym tygodniu. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez CDM » 30 grudnia 2008, 17:45

ta firma produkowała też poznańskie podświetlane znaki drogowe. Ciekawe, czy coś jeszcze mają...A tak na marginesie...Wydaje mi się,że "neony", to pojęcie potoczne, każdy wie o co chodzi, aczkolwiek z tego co wiem, to prawdziwa nazwa tego źródła światła brzmi "rury jarzeniowe". Ktoś słyszał takie określenie??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

wzornik

Postprzez KaszeL » 30 grudnia 2008, 20:00

Jasna sprawa. Tak określane są w każdej książce.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez Michal » 7 stycznia 2009, 23:50

andrzejlisek napisał(a):A szósta od prawej ma dwa różne szkła, czy dwa luminofory?

To są dwa różne barwione szkła.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Neony - dawniej i dziś

Postprzez qba » 8 stycznia 2009, 11:49

CDM napisał(a):ta firma produkowała też poznańskie podświetlane znaki drogowe. Ciekawe, czy coś jeszcze mają...A tak na marginesie...Wydaje mi się,że "neony", to pojęcie potoczne, każdy wie o co chodzi, aczkolwiek z tego co wiem, to prawdziwa nazwa tego źródła światła brzmi "rury jarzeniowe". Ktoś słyszał takie określenie??

Określenie Rury jarzeniowe słyszałem, ale w odniesieniu do świetlówek liniowych.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Wzornik barw neonów

Postprzez andrzejlisek » 8 stycznia 2009, 13:00

Ja się spotkałem z określeniem lampa jarzeniowa w odniesieniu i do świetlówek i do neonów.

Ale wydaje mi się, szczególnie po zobaczeniu świetlówki bez luminoforu, że w jednym i w drugim mamy do czynienia z jarzeniem się gazu lub par metalu, co nie zmienia faktu, że świetlówka i rura jarzeniowa to nie to samo.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Wzornik barw neonów

Postprzez Edziu » 8 stycznia 2009, 15:11

taki neon nie posiada o ile sie nie mylę żarników jak w świetlówce tylko elektrody i jest zasilany wysokim napieciem conajmniej 1Kv
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do Neony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości