Lampy ostrzegawcze

Dyskusje na temat sygnalizatorów świetlnych na skrzyżowaniach, podświetlanych znakach drogowych i wszelkich innych podświetlanych oznaczeniach na zewnątrz

Lampy ostrzegawcze

Postprzez swietlik » 14 sierpnia 2009, 20:29

Temat na temat :P lamp ostrzegawczych, przeznaczonych do oznakowania pojazdów uprzywilejowanych, specjalistycznych oraz uciążliwych w ruchu drogowym.

To może zacznę od mojej skromnej kolekcji kogutów Elektry ;) :
Obrazek
Od lewej LBS-5 z 82 roku, LBO-10, LBX11

Obrazek
Obrazek

Kogut stroboskopowy LBX przerobiłem na podwójne błyski. Tu można zobaczyć go w akcji:
http://www.youtube.com/watch?v=sWivjra4SHM

http://www.youtube.com/watch?v=APhenZ-BLcw
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez Bartek » 21 sierpnia 2009, 14:31

Jaką żarówkę ma ten LBS-5 :?: Znajomy znalazł na śmietniku coś podobnego tylko, że z odbłyśnikiem z puszki po Warce :lol: I problem jest taki, że tam się znajduje żarówka L-2(35/45W) i niestety kogut się od niej przytopił.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez Robbert90 » 27 sierpnia 2009, 21:13

Fajna kolekcja świetliku, tak się składa że też kolekcjonuje takie lampy, mam ich w sumie cztery sztuki : dwie granatowe niemieckiej firmy HELLA z karetki pogotowia, i dwie pomarańczowe firmy ELEKTRA z pomocy drogowej. Lecz bardzo chciałbym zdobyć taką podłużną, oczywiście tez ELEKTRY, mogła by być niesprawna, lecz ważne, aby była cała! Wiecie może gdzie taką można zdobyć, oczywiście oprócz allegro ???
Lubie łyżki, a szczególnie te z pierścieniem :-)
Avatar użytkownika
Robbert90
 
Posty: 231
Zdjęcia: 89
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez DocBrown » 27 sierpnia 2009, 21:56

Firma Hella produkowała i chyba do dziś produkuje również samochodowe oświetlenie, np w moim Audi mam reflektory i wszystkie inne światła zewnętrzne właśnie tej firmy :D
DocBrown
 

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez MercuryFenix » 24 marca 2014, 23:17

Halo, jest tu ktoś ? ;)
Co ten temat taki pusty ? :D
(Przepraszam za bałagan ale naprawiałem Elizabeth z tyłu)
To moja LB-3 nie jestem pewien czy była kiedykolwiek montowana na pojeździe. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez Michal » 25 marca 2014, 20:23

:shock: Prawdziwy rarytas, gratulacje LB z 1972 roku.Lampy ostrzegawcze z Elektry to według mnie najlepsze "koguty" na rynku.Na pojazdach u mnie we firmie są wyłacznie lampy z warszawskiej Elektry min obrotowe LBO-10, błyskowe LBX, a ostatnio i nowość ledowe LBL.Jeżeli chodzi o efektywność to najlepsze są tradycyjne - obrotowe LBO na żarówkę halogenową H 1 .Jedyną wadą jest duży pobór prądu, reszta to wyłącznie zalety - najjaśniej świecą i są niezawodne. Na podnośniku działają bezawaryjnie od 15 lat,raz były wymieniane żarówki, jedynie klosze lekko wyblakły.Co do ledowych też świecą w miarę przyzwoicie, choć w słoneczne dni wypadają średnio, zaleta moc to jedynie 12W.Co do trwałości na razie trudno cokolwiek powiedzieć bo mam je dopiero kilka tygodni ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez swietlik » 25 marca 2014, 20:53

Ja też mam w kolekcji LB-3 w kolorze niebieskim :D Od dłuższego czasu poluje na LB 3 z czerwonym kloszem...
Koguty serii LB3 miały stosunkowo małe lustro i światło żarówki 35W ledwo było widoczne w dzień :mrgreen: W dodatku ciągła praca lampy powodowała, że niewielki klosz topi się od góry....
To moje ulubione koguty. Ciężko znaleźć egzemplarz w tak pięknie zachowanym stanie :!:

Michal napisał(a)::shock: Prawdziwy rarytas, gratulacje LB z 1972 roku.Lampy ostrzegawcze z Elektry to według mnie najlepsze "koguty" na rynku.Na pojazdach u mnie we firmie są wyłacznie lampy z warszawskiej Elektry min obrotowe LBO-10, błyskowe LBX, a ostatnio i nowość ledowe LBL


Może jakieś zdjęcia w końcu się pojawią :mrgreen:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez MercuryFenix » 25 marca 2014, 22:40

Michał, To niestety '78 a nie '72. A szkoda, prawie miałem unikat :)
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez Michal » 25 marca 2014, 22:47

MercuryFenix napisał(a):Michał, To niestety '78 a nie '72. A szkoda, prawie miałem unikat :)


Zachowana w takim stanie to bez wątpienia unikat ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Lampy ostrzegawcze

Postprzez MercuryFenix » 25 marca 2014, 22:51

To LB w takim stanie nie są popularne ? gdzieś na allegro widziałem w takim stanie, albo odnowiona, ale cena wynosiła jedynie... 750 zł. :P
Czemu ludzie myślą, że za coś takiego dostaną takie kwoty ? :mrgreen:
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Następna strona

Powrót do Sygnalizacja i oznakowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości