[Polam Wilkasy] OBp

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez cieszyn » 2 października 2009, 21:27

Mam złe wieści: - dziś tamtędy przejeżdżałęm i niestety nie wisi już jedna oprawa, ta, która wisiała na drucie! - to ta na końcu mostu, licząc od strony Modlińskiej
Nie wiem, kiedy spadła i co sie z nią stało - być może ktoś idąc tamtędy wrzucił ją do wody z tego mostu?
Albo może kopnął w krzaki obok tego słupa?

Może oskard by tam pojechał i pomyszkował w tych krzakach? może tam gdzies jest?

Poniżej na zdjęciach widać tą oprawę - wisi na drucie!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Szkoda jej, cholerka, bo miała fajny klosz i już jej tam nie ma :evil: :evil: :cry:




Co do tego pomysłu oskarda ze słupołazami - absolutnie nie mofgę się z tym zgodzić - to by była kradzież, atego typu zachowań tutaj promowac nie możemy
oskard napisał(a):? :? Gdybym miał chociaż słupołaza, to by była moja :D ...
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez oskard » 3 października 2009, 00:23

Promować nie, i ja nikogo nie zachęcam, ale co ja zadecyduję, to już sprawa mojego sumienia ;) Można, owszem zapytać sie o nie, chyba należą do ZDM-u, skoro są na Płochocińskiej, ale zanim sie zorientują, że one tam są (bo jak znam życie nie wiedzą nawet o ich istnieniu), zanim sprawdzą co i jak, to następna spadnie :| A co do tej która spadła, to owszem, pojadę tam może w niedzielę, ale patrząc na satelitę, jak spadła to na chodnik, więc klosz na pewno tego nie przetrwał, a jak leżała, to pewnie jakiś złomiarz skorzystał z okazji :x Coś mi się wydaje, że to często przez nich odwiedzany szlak...
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Michal » 10 marca 2010, 21:09

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez leon0785 » 10 marca 2010, 21:12

Michale świetne foto :)
leon0785
 

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez slaweklampy » 10 marca 2010, 21:15

Ta oprawa na już nie zaświeci, gdyż są ucięte kable doprowadzające prąd do niej.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6053
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez neon44 » 11 marca 2010, 09:49

Tak zdjęcia ekstra. Komu się opłaca jeszcze OBp trzymać :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez oskard » 11 marca 2010, 21:50

He :) Jakto komu się opłaca :?: :D Taniej jest zostawić, niż demontować, a że nikomu nie przeszkadza, to se wisi :)
Ale w jakim stanie ona jest :shock: :) Śliczna, klosz nie ruszony starością, względnie czysty, sama oprawa też nie jest dziurawa od rdzy :) I do tego fajne umiejscowienie i wysięgnik. Super fotki :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez OUKS340 » 14 marca 2010, 00:18

Te kwiaty z OBp są rewelacyjne :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Aż cud że jeszcze istnieją
OUKS340
 
Posty: 1934
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez cieszyn » 22 maja 2010, 23:47

Ja w sprawie zabytkowych opraw na starym moście nad kanałem - pokazywałem je tutaj: http://www.lighting-gallery.pl/viewtopic.php?f=16&t=200&p=74852&hilit=OBp#p74852

Dziś tam byłem, i niestety! Jedna oprawa, co przedtem wisiała na jednym drucie - już jej tam nie ma! Przekopałem krzaki pod mostem i nic, pewnie znaleźli ją złomiarze, albo ktoś wrzucił ją do wody z tego mostu :evil:

Najpierw stan poprzedni:

Obrazek

Obrazek

A teraz stan na dziś 22-05-2010 (chyba jednak będę musiał zainteresować miejskiego konserwatora zabytków tymi masztami z oprawami, może się to uda jakoś odremontować?)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Utilizer » 23 maja 2010, 12:16

:( no niestety, prędzej czy później musiała spaść. Cieszyn, byłbym rad gdybyś mógł coś zrobić w sprawie uratowania tych kwiatków, bo to przecież rzadkość i jednocześnie dziwne że coś tak starego nadal tam stoi
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron