Linie kolejowe - zaniedbania

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Mannerheim » 5 lipca 2010, 09:40

Jest właśnie tak jak napisał Toczek.
UM odpowiedzialny jest za przewozy, nie za utrzymanie torowisk i infrastruktury kolejowej pierwszorzędnej (czyli budynków stacyjnych już tak, ale nie oświetlenia czy urządzeń SRK).
Linia nadal jest fizycznie we "władaniu" PLK.
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 13 lipca 2010, 22:28

Serdecznie zapraszam:

Obrazek
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Whites86 » 14 lipca 2010, 14:32

DoubleSuper8 to nie jest wątek do umieszczania ogłoszeń ;)
prosze przenies ten post w bardziej odpowiednie miejsce
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 14 lipca 2010, 21:49

No może i nie jest ale już wyjaśniam czemu to tutaj dałem.

Otóż okazuje się że że jednak w temacie kolei i szaraki mogą coś zdziałać. Jest to stowarzyszenie które opiekuje się nieczynną linią relacji Świdnica - Jedlina Zdrój. Kiedyś kilku zapaleńców przeszło się ową linią i powiedzieli sobie: "przejedziemy się tędy drezyną" i tak to się zaczęło. Odkrzaczyli szlak założyli stowarzyszenie i zajęli się tą linią. Co roku organizujemy zawody drezynowe (to co widać na plakacie) trafiają się też klienci poza zawodami którzy chcą się przejechać. Oczywiście linia należy do PKP a jacy oni są to dobrze wiemy jednak pewne rzeczy udaje nam się załatwić. A powiem wam jeszcze że jak założę koszulkę z logo mojego stowarzyszenia i robię coś na szlaku to zawsze ktoś podejdzie i się pyta o linię czyli nas rozpoznaje. Często można też posłuchać jak to było jak tam jeszcze jeździły pociągi... generalnie ludziom się to podoba ;)
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Whites86 » 15 lipca 2010, 15:07

DoubleSuper8 napisał(a):No może i nie jest ale już wyjaśniam czemu to tutaj dałem.

Otóż okazuje się że że jednak w temacie kolei i szaraki mogą coś zdziałać. Jest to stowarzyszenie które opiekuje się nieczynną linią relacji Świdnica - Jedlina Zdrój. Kiedyś kilku zapaleńców przeszło się ową linią i powiedzieli sobie: "przejedziemy się tędy drezyną" i tak to się zaczęło. Odkrzaczyli szlak założyli stowarzyszenie i zajęli się tą linią. Co roku organizujemy zawody drezynowe (to co widać na plakacie) trafiają się też klienci poza zawodami którzy chcą się przejechać. Oczywiście linia należy do PKP a jacy oni są to dobrze wiemy jednak pewne rzeczy udaje nam się załatwić. A powiem wam jeszcze że jak założę koszulkę z logo mojego stowarzyszenia i robię coś na szlaku to zawsze ktoś podejdzie i się pyta o linię czyli nas rozpoznaje. Często można też posłuchać jak to było jak tam jeszcze jeździły pociągi... generalnie ludziom się to podoba ;)

ok ok ale proszę cię o przeneisienie postu ;) bo w dalszym ciagu to tutaj nie pasuje :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez dawidizolator » 15 lipca 2010, 20:17

Słyszeliście o tym że w zesłą środe 26-latek spalił się na siecki kolejowej 3kV bo wpadła mu noga w dzióre w kładce?
Oto link: http://www.tvn24.pl/12690,1664833,0,1,n ... omosc.html
Kolekcjoner izolatorów i lamp :)
GG: 227575
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
dawidizolator
 
Posty: 434
Zdjęcia: 577
Dołączył(a): 6 lipca 2010, 16:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Mannerheim » 15 lipca 2010, 20:36

Tak, było o tym bardzo głośno.
Mannerheim
 
Posty: 236
Zdjęcia: 7
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, 19:15
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez Jorgus » 28 kwietnia 2011, 16:07

Witam.
A co powiecie na To :?:
tę kolej zamknęli w 2001r,a teraz ją otwierają... .Tak swoją drogą,to pomysł popieram w 100%,dlaczego?odpowiedź prosta,przedostać się z jednej strony ul.na drugą udaje się głównie w godzinach szczytu,wtedy aut dużo,jednak jeżdżą baaardzo powoli-czyli prawie korek.Przejść Ul.Pszczyńską...to czasem wyzwanie,to główna droga-strasznie ruchliwa,sygnalizacji do przejścia brak.Również Al.Piłsudskiego ciężko przejść na drugą stronę,są światła do przejścia-teoretycznie są,bo praktycznie...to sporo kierowców nie widzi czerwonego światełka,potem to wiadomo czym się to kończy... .Mam nadzieję,że kiedyś będzie mi dane przejechać się pociągiem osobowym,bo jeszcze takim to nie jechałem nigdy.To otwarcie linii kolejowej może rzeczywiście odciążyć ruch w tym ostatnio korkującym się mieście,bynajmniej mam taką nadzieję.Szkoda mi tylko tej linii do Cieszyna(chodzi mi o miasto),bo ona najprawdopodobniej już jest w całości rozebrana,niestety nie zdążyłem jej sfocić :( .Gdzieś na komputerze mam parę,no może ciut więcej fot z tej stacji z Jastrzębia,jak chcecie,to mogę pokazać jakieś foty,ew.zmontować filmik i dać na YT.
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez DoubleSuper8 » 28 kwietnia 2011, 23:24

Dorzucę coś z doświadczenia bo jestem miłośnikiem kolei i wiem jak działają pewne rzeczy.

Pomysł oczywiście jest dobry cieszy mnie że uruchamia się z powrotem pewne linie kolejowe. No ale powiem jak ja to widzę. Linii kolejowych u nas w kraju jest całe mnóstwo i ktoś je kiedyś budował żeby było lepiej. No ale niestety - każdy wie jak działa PKP i ludzie zamiast wnerwiać się na obsługę stacji kolejowych czy pociągów wolą kupić sobie bilet jechać autobusem (a nawet i stać w korkach) i mieć święty spokój. Dodatkowo linie kolejowe są strasznie zaniedbane nie ma pieniędzy i pociąg się wlecze - kolejni mają go gdzieś. Klientów ubywa więc i pieniędzy jest mniej a przecież maszyniście i obsłudze trzeba zapłacić. Pociąg też na wodę nie pojedzie i trzeba mu wlać paliwo. Klientów na stacjach do kupowania biletów też nie ma. Zaczyna się dokładanie do interesu a przecież nie o to idzie w biznesie. Łatwiej jest taką linię po prostu zamknąć. Co się dzieje dalej? Dworce są zamykane; po jakimś czasie zajmują się nimi menele i ogałacają z czego się da. Po torach nic nie jeździ nikt tego nie pilnuje i zaczynają one zarastać najpierw krzaczorami potem to już nawet i drzewa na nich rosną i niszczą tor. Podkłady często drewniane najpierw próchnieją a potem zamieniają w pył. Do tego też dobierają się menele i rozkręcają. Uruchomienie takiej linii na powrót a nawet przejęcie jej od PKP przez lokalne samorządy nie jest zadaniem łatwym bo trzeba remontować (a nawet odbudowywać od nowa) wszystko po kolei a to wymaga nakładu pieniędzy. Mało tego PKP to pies ogrodnika bo sam z tym nic nie robi tylko niszczy ale komuś nie da.

U mnie jest jedna linia kolejowa relacji Świdnica - Wrocław. Też ją zamknięto a teraz na powrót ma być reaktywowana. Miał ją przejąć UM i toczyły się rozmowy z PKP. Było całe mnóstwo konkretnych terminów że tego i tego dnia już pojedzie tamtędy pierwszy pociąg. Ale co? Tor jest w fatalnym stanie podkłady nadają się tylko do wymiany szyny w wielu miejscach nie są poskręcane. Jakby było mało - szedłem tą linią i przed jedną wioską jest taka dżungla że nie idzie się pieszo przebić a co dopiero pociągiem. Może czołg dałby jakoś radę... :lol: . Ale słyszałem plotkę że ponoć UM już ogłasza przetarg na remont. W linku poniżej są zdjęcia mojego autorstwa z tejże linii na którą już mieli stawiać ów szynobus:

http://doublesuper8.fotosik.pl/albumy/489799.html
Każdy lampiarz z forum wie
Co zdejmować a co nie
Co jest dobre a co złe
Każdy lampiarz z forum wie

Każdy lampiarz w domu ma
Stateczniki i TUZa
Na oprawach tak się zna
Wie jak lampa zaświeca
DoubleSuper8
 
Posty: 411
Zdjęcia: 287
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, 00:58
Lokalizacja: Świdnica

Re: Linie kolejowe - zaniedbania

Postprzez cieszyn » 28 kwietnia 2011, 23:28

Jorgus napisał(a):Witam.
A co powiecie na To :?:
.Szkoda mi tylko tej linii do Cieszyna(chodzi mi o miasto),bo ona najprawdopodobniej już jest w całości rozebrana,niestety nie zdążyłem jej sfocić :( .Gdzieś na komputerze mam parę,no może ciut więcej fot z tej stacji z Jastrzębia,jak chcecie,to mogę pokazać jakieś foty,ew.zmontować filmik i dać na YT.


Jakoś w podanym linku o linii do Cieszyna, cieszyn nic nie wyczytał :? o likw linii do Cieszyna

Co do całkowitego jej rozebrania - mocno wątpię! Wszak od Cieszyna do Zebrzydowic linia na pewno jest nienaruszona, a dalej do JAstrzębia? Nie wiem. Ale pisanie, ze jest w całości rozebrana aż do Cieszyna, to chyba przesada
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron