Media o oświetleniu

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Media o oświetleniu

Postprzez paweo » 16 kwietnia 2014, 21:44

Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media o oświetleniu

Postprzez paweo » 30 lipca 2014, 20:41

Warszawski Raport na gorąco
1:12 - widać jak ktoś grzebie przy Stradzie/Kwadratówce. Chyba ją demontują...
http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne ... 4/16202193

Ps. Przepraszam za post pod postem :)
Rtęci na świecie nigdy za wiele.
Nieprzemyślane inwestycje w LED nigdy się nie zwrócą.
Avatar użytkownika
paweo
 
Posty: 462
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 2 lutego 2014, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Media o oświetleniu

Postprzez famabud » 14 sierpnia 2014, 12:22

Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9299
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Media o oświetleniu

Postprzez toomm40 » 14 sierpnia 2014, 12:34

świetlówki wyglądają nawet na sprawne a może i nowe,
ale szczerze mówiąc ten obowiązek zbierania i przyjmowania zużytych lamp fluorescencyjnych to trochę fikcja. kilkakrotnie chciałem oddać do recyklingu zużyte świetlówki w hurtowni elektrycznej -wpierw spytano mnie czy kupiłem u nich . jeśli tak-to przyjmą , ale jeśli nie , to nie przyjmują.podobnie było w jednym ze sklepów elektrycznych.
powiedziano mi ,że mam jechać z tym "gdzieś , gdzie to zbierają " , ale nikt nie wiedział , gdzie.
kolejnym pomysłem było to , abym udał się z tym do Leroy Marylin'a , Castoramy lub "jakiegoś innego punktu"
tak więc kupując świetlówki mamy wliczony koszt utylizacji, i jeszcze na dodatek mam przejechać około 30 lub więcej kilometrów,aby je łaskawie ktoś w Leroyu przyjął ,albo szukać w całym mieście punktu? stracić pół dnia i paliwo ?
ta ustawa jest martwa . o ile wiem, jest obowiązek utylizowania -a co za tym idzie -obowiązek przyjmowania zużytych lamp
teoretycznie....
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Whites86 » 14 sierpnia 2014, 15:01

toomm40 napisał(a):świetlówki wyglądają nawet na sprawne a może i nowe,
ale szczerze mówiąc ten obowiązek zbierania i przyjmowania zużytych lamp fluorescencyjnych to trochę fikcja. kilkakrotnie chciałem oddać do recyklingu zużyte świetlówki w hurtowni elektrycznej -wpierw spytano mnie czy kupiłem u nich . jeśli tak-to przyjmą , ale jeśli nie , to nie przyjmują.podobnie było w jednym ze sklepów elektrycznych.
powiedziano mi ,że mam jechać z tym "gdzieś , gdzie to zbierają " , ale nikt nie wiedział , gdzie.
kolejnym pomysłem było to , abym udał się z tym do Leroy Marylin'a , Castoramy lub "jakiegoś innego punktu"
tak więc kupując świetlówki mamy wliczony koszt utylizacji, i jeszcze na dodatek mam przejechać około 30 lub więcej kilometrów,aby je łaskawie ktoś w Leroyu przyjął ,albo szukać w całym mieście punktu? stracić pół dnia i paliwo ?
ta ustawa jest martwa . o ile wiem, jest obowiązek utylizowania -a co za tym idzie -obowiązek przyjmowania zużytych lamp
teoretycznie....



dlatego ja się nie czaję tylko wyrzucam do śmieci, też chciałem kiedyś zanieść rury do sklepu , ale odmówiono mi ich przyjęcia bo już nie chciałem kupić nowych :roll: a nie mam czasu na latanie po mieście i szukania punktu w którym ktoś łaskawie by to odebrał
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Lampka » 14 sierpnia 2014, 16:25

No tak, ktoś wywalił sprawne rury i opisują, jakie to niebezpieczne i takie tam oklepane historie, kopiowane z gazety do gazety, a wystarczy zabrać te rury pod pachę, wkręcić do oprawy i używać :roll:
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Whites86 » 14 sierpnia 2014, 18:11

Lampka napisał(a):No tak, ktoś wywalił sprawne rury i opisują, jakie to niebezpieczne i takie tam oklepane historie, kopiowane z gazety do gazety, a wystarczy zabrać te rury pod pachę, wkręcić do oprawy i używać :roll:

kiedyś setki tysięcy rur było wyrzucane do kibla i to jeszcze nie tak dawno temu, - przykładem były szkoły, tam nawet stał specjalny kontener otwarty i niczym nie zabezpieczony do którego wrzucano rury najlepiej tak by się tłukły bo wtedy więcej miejsca było ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Utilizer » 14 sierpnia 2014, 21:36

Przecież ktoś to zostawił przy pojemniku na odzież - oczywiste że są sprawne i zostawił to po to żeby ktoś sobie wziął komu się przyda ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6576
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Media o oświetleniu

Postprzez Lampka » 15 sierpnia 2014, 11:03

Napisałem tam w komentarzu, że chętnie je przygarnę, może jeszcze tam będą ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Media o oświetleniu

Postprzez famabud » 19 września 2014, 15:00

http://www.expressonline.pl/expressonline/miasto/2192-chelm-jasniej-na-przejsciach

Chełm. Jaśniej na przejściach
Kolejnych 20 nowych latarni LED oświetla już przejścia dla pieszych na chełmskim śródmieściu.

W Chełmie pojawiły się zapowiadane nowe latarnie, które doświetlać mają przejścia dla pieszych położone w najbardziej ruchliwych miejscach centrum miasta. Jak zapowiadają władze Chełma, docelowo „ledy” oświetlać mają w przyszłości całe miasto.

- Tak jak obiecywaliśmy nowe latarnie zostały już zainstalowane w wielu miejscach, przez co powinno być nie tylko bezpieczniej ale również oszczędniej – mówi Prezydent Chełma Agata Fisz – Należy to traktować jako pierwszy etap niezwykle dużego przedsięwzięcia jakim jest sukcesywna wymiana oświetlenia w mieście na energooszczędne. Pozwoli to na znaczne oszczędności w kosztach energii elektrycznej, świecenie wszystkich zainstalowanych latarni ale również zaoszczędzone środki przeznaczyć będzie można na przykład na budowę oświetlenia ulicznego w kolejnych miejscach.

Zdaniem urzędników, nowe oświetlenie chociaż droższe w zakupie od stosowanego do tej pory, w użytkowaniu okazuje się zdecydowanie efektywniejsze.

- Obecne większość latarni zainstalowanych w śródmieściu pobiera po około 140W, nowe już tylko około 64W przy czym wiązka światła jest jaśniejsza i nakierowana bezpośrednio na przejście – wyjaśnia Józef Kendzierawski dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej w chełmskim urzędzie miasta.

Niewykluczone, że środki na wymianę kolejnych latarni znajdą się w propozycjach miasta do projektu budżetu na kolejny rok. O jego ostatecznym kształcie zdecydują do połowy listopada miejscy radni.


W artykule są też zdjęcia, których nie udało mi się zhotlinkować na forum.



Na ul. Głębokiej brakuje oświetlenia. Mieszkańcy: Jest za ciemno! [ZDJĘCIA]

Po wymianie starych słupów trakcyjnych, nie wszystkie oprawy oświetleniowe wróciły na miejsce. Ciemność spowija część jezdni i chodników.

Trwa intensywna wymiana starych słupów trakcji trolejbusowej. W tym roku prace mają objąć swoim zasięgiem m.in. ul. Mełgiewską, Zana, Gospodarczą, Kunickiego i Piłsudskiego. W sumie MPK wymieni w tym roku aż 70 słupów. 20 nowych zostanie zainstalowanych na ul. Głębokiej. - To jest bardzo dobra inicjatywa. Stare słupy były już tak zniszczone, że wyglądały jakby za chwilę miały się przewrócić - zauważa nasz Czytelnik. Niestety w trakcie modernizacji, na część wymienionych słupów nie wróciło już oświetlenie. - Teraz coraz szybciej zapada zmrok, a spore fragmenty jezdni i chodników są niedoświetlone - denerwuje się Czytelnik i wskazuje cztery takie miejsca. Urzędnicy uspokajają. Już niebawem problem ma zostać rozwiązany. - MPK wymieniając słupy trakcyjne, na których znajdują się oprawy oświetleniowe, zgłasza takie prace PGE, które następnie takie oprawy przywraca. To się niebawem stanie - zapewnia Karol Kieliszek z biura prasowego UML. Możliwe, że słupy zaczną świecić jeszcze w tym tygodniu. - Oczywiście pod warunkiem, że w magazynie znajdziemy oprawy, które będą pasowały do nowych słupów - zastrzega Karol Kieliszek.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/35 ... a-material
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9299
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości