Filmiki

O fotografowaniu i filmowaniu lamp i wszystkiego co ma związek z oswietleniem

Re: Filmiki

Postprzez famabud » 19 października 2014, 15:59

litak1 napisał(a):Fajny filmik co prawda dziwny kraj ale...
http://www.youtube.com/watch?v=NCuXrbmWudQ

Świetny filmik. Nie wiedziałem, że istnieją jeszcze lampowe manufaktury. :) Wojciech Cejrowski będąc w Indiach mógłby wstąpić do tego zakładu i ich przetłumaczyć. :D

Ich strona: http://www.puskarhid.net
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9300
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmiki

Postprzez swietlik » 22 października 2014, 19:37

Dla wszystkich miłośników opraw Kula ;)
http://www.youtube.com/watch?v=rP7VkOHeB8Q
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmiki

Postprzez Watt » 22 października 2014, 19:43

Już gdzieś było ;)
Watt
 

Re: Filmiki

Postprzez matit1 » 5 grudnia 2014, 20:36

Mocna latara


Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Filmiki

Postprzez bartek380V » 27 grudnia 2014, 20:49

https://www.youtube.com/watch?v=qZdq0c-dvc4 Panowie i PANIE ocencie profesjonalizm bo nawet mi pare rzeczy tu sie nie podoba . ;)
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Filmiki

Postprzez Whites86 » 27 grudnia 2014, 21:15

bartek380V napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=qZdq0c-dvc4 Panowie i PANIE ocencie profesjonalizm bo nawet mi pare rzeczy tu sie nie podoba . ;)

skoro bawi się w PPN bo narzędzia jakie używa i rękawice na to wskazują to już popełnił bardzo poważny błąd że nie zaizolował stanowiska pracy ( konstrukcja i przewody obok)
ale ok pomińmy to

taśmy aluminiowej w moim rejonie się nieużywa wcale, mimo jej braku żaden przewód się nieprzeciera ale ok, jej zastosowanie nie jest błędem

ale wiązanie przewodu do izolatora spieprzył totalnie ;) zawiązany w ten sposób przewód będzie się przesuwał po izolatorze az w końcu wiązałka się wyłamie i przewód spadnie

przyłącza które ja podpinam pod gołe linie robie z dużo większym zapasem niż tu pokazany na filmie, bo w przypadku zmiany golej linii na ASX zawsze jest łatwiej to podpiąć i nie trzeba się męczyc z krótkimi żyłami ( a obciąć zawsze idzie) no i samo podpięcie przewodów pod zaciski, wykonuje odwrotnie niż na tym filmiku, tzn że przewody pod zacisk nie wchodzą od strony słupa (tak że się o niego ocierają) tylko od strony linii ;)

dalej nie oglądałem nie chciało mi się :P


edit : żeby nie było że się czepiam, jeden ze sposobów w jaki ja wiąże przewody ( tu wiązałka jest za krótka ale chodzilo mi o samo wiązanie )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Filmiki

Postprzez bartek380V » 28 grudnia 2014, 13:42

NO dokladnie brak izolacji stanowiska pracy, zle wykonana i niestarannie wiazalka do izolatora. Nie wnikam czy przekroj przewodu wiazalkowgo jest odpowiedni ale wydaje mi sie ze troche za malo zwoi nawinal na lince roboczej pomijam brak scislosci. Tasma banderolowa to jedyny atut umocowania linki do izolatora. Przewod N lub PEN to w ukladzie plaskim naprawde rzadkosc zeby byl jako skrajny. Z regoly jesli stoimy przed slupem a trafo jest za naszymi plecami to w ukladzie plaskim PEN lub N jest drugim przewodem liczac od strony prawej. Jakby jeszcze napisal w jakim ukladzie jest zasilanie i dolozyl odgromniki i bednarke oprawe oswietleniowa to by bylo miod malina. Troche nie ta pora bo bym znalazl kawalek pnia na dzialce i zrobil makiete i odpalil itd. Takze jest szansa sie wykazac . Zawsze chcialem zrobic taka makiete . Plus za inicjatywe :D
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Filmiki

Postprzez Whites86 » 28 grudnia 2014, 13:54

bartek380V napisał(a):NO dokladnie brak izolacji stanowiska pracy, zle wykonana i niestarannie wiazalka do izolatora. Nie wnikam czy przekroj przewodu wiazalkowgo jest odpowiedni ale wydaje mi sie ze troche za malo zwoi nawinal na lince roboczej pomijam brak scislosci. Tasma banderolowa to jedyny atut umocowania linki do izolatora. Przewod N lub PEN to w ukladzie plaskim naprawde rzadkosc zeby byl jako skrajny. Z regoly jesli stoimy przed slupem a trafo jest za naszymi plecami to w ukladzie plaskim PEN lub N jest drugim przewodem liczac od strony prawej. Jakby jeszcze napisal w jakim ukladzie jest zasilanie i dolozyl odgromniki i bednarke oprawe oswietleniowa to by bylo miod malina. Troche nie ta pora bo bym znalazl kawalek pnia na dzialce i zrobil makiete i odpalil itd. Takze jest szansa sie wykazac . Zawsze chcialem zrobic taka makiete . Plus za inicjatywe :D

w praktyce przewód PEN nie ma określonej lokalizacji, bardzo często spotykam go jako skrajny , lub w układzie naprzemianległym zupełnie u góry, jak podpięli tak jest :roll: dlatego zwsze trzeba to dokładnie sprawdzić i niesugerować się tym że musi być w środku 2-gi od prawej ;) lub jako ostatni na dole na układzie naprzemianległym
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Filmiki

Postprzez bartek380V » 28 grudnia 2014, 14:25

Wazne ze oznaczyl.....w moim RE jest najczesciej tak jak napisalem.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Filmiki

Postprzez famabud » 7 lipca 2015, 15:53

Ładny półkwiatek, a oprawa dźwiękowa hmmm.. też ciekawa :P


Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9300
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Foto i video

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość