[Krzeszowice] oświetlenie miasta

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez trojmiejski » 5 września 2013, 22:15

Ciekawa rzecz, że zastosowane zostały nowe Strady.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 11001
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 5 września 2013, 22:19

trojmiejski napisał(a):Ciekawa rzecz, że zastosowane zostały nowe Strady.


w sumie to dośc biedne regiony województwa Małopolskiego. Pewnie doszli do wniosku, że lepiej mieć strady niż rtęciowe rupiecie z lat 60-tych czyli de facto 50-latki. Bardzo lubię najstarsze łychy co nie zmienia faktu, iż one ćmią a nie świecą.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez Whites86 » 6 września 2013, 14:46

neon44 napisał(a):
trojmiejski napisał(a):Ciekawa rzecz, że zastosowane zostały nowe Strady.


w sumie to dośc biedne regiony województwa Małopolskiego. Pewnie doszli do wniosku, że lepiej mieć strady niż rtęciowe rupiecie z lat 60-tych czyli de facto 50-latki. Bardzo lubię najstarsze łychy co nie zmienia faktu, iż one ćmią a nie świecą.

z nowymi LRFami dobrze swiecą ;) tylko mało kto to wymienia...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 6 września 2013, 15:18

Whites86 napisał(a):z nowymi LRFami dobrze swiecą ;) tylko mało kto to wymienia...


część z tych łyżek miała z pewnością moc 400W i wówczas napewno dobrze świecą. Strady, które wielokrotnie na łamach forum krytykowałem, sprawdzają się od tych łych o wiele lepiej z powodu o wiele lepszej jakości odbłysnika, który de facto wymagradza mniejszą moc źródła światła.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez ourp » 25 listopada 2013, 10:57

Poprzednie oprawy były już mocno wyeksploatowane, ale dziwi mnie fakt, ze modernizacje wykonano za pomocą leciwych opraw takich jak strada czy leda . Jest przecież tylu innych dobrych producentów.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez Whites86 » 25 listopada 2013, 11:18

ourp napisał(a):Poprzednie oprawy były już mocno wyeksploatowane, ale dziwi mnie fakt, ze modernizacje wykonano za pomocą leciwych opraw takich jak strada czy leda . Jest przecież tylu innych dobrych producentów.

dobre bo Polskie :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 25 listopada 2013, 13:58

Whites86 napisał(a):
ourp napisał(a):Poprzednie oprawy były już mocno wyeksploatowane, ale dziwi mnie fakt, ze modernizacje wykonano za pomocą leciwych opraw takich jak strada czy leda . Jest przecież tylu innych dobrych producentów.

dobre bo Polskie :)


na drodze krajowej przebiegajacej przez miasto są Malagi. Pewnie w przetargu wygrała firma, która oferowała najniższą cenę modernizacji oświetlenia. A firma ta mogła zaoferować najniższą cenę w opraciu o różnych producentów. Być moze było też tak, że drogę krajową modernizowała inna firma niz drogi poboczne i stąd inne oprawy na terenie miasta. Mniejsze miasta na ogół stosują oprawy Elgo
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez ourp » 28 listopada 2013, 10:33

Whites86 napisał(a):
ourp napisał(a):Poprzednie oprawy były już mocno wyeksploatowane, ale dziwi mnie fakt, ze modernizacje wykonano za pomocą leciwych opraw takich jak strada czy leda . Jest przecież tylu innych dobrych producentów.

dobre bo Polskie :)


Es-system tez jest polski. Owszem produkuje oprawy na licencji, ale sa to bardzo dobre produkty. Elgo myślało, ze dzięki stradzie i ledzie zawojuje rynek. Acron był dobrym produktem ale jedynym nowym sprzedawanym. Takie myślenie doprowadziło do upadku firmy.
Avatar użytkownika
ourp
 
Posty: 380
Dołączył(a): 8 listopada 2013, 17:19
Lokalizacja: Opolskie

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez Whites86 » 28 listopada 2013, 12:05

ourp napisał(a):
Whites86 napisał(a):
ourp napisał(a):Poprzednie oprawy były już mocno wyeksploatowane, ale dziwi mnie fakt, ze modernizacje wykonano za pomocą leciwych opraw takich jak strada czy leda . Jest przecież tylu innych dobrych producentów.

dobre bo Polskie :)


Es-system tez jest polski. Owszem produkuje oprawy na licencji, ale sa to bardzo dobre produkty. Elgo myślało, ze dzięki stradzie i ledzie zawojuje rynek. Acron był dobrym produktem ale jedynym nowym sprzedawanym. Takie myślenie doprowadziło do upadku firmy.

do upadku firmy doprowadziło co innego ;) 2 sprawa produkty ES system w większości są dość wątpliwej jakości wiec od nich za dużo też bym nie brał, a Elgo stradą i ledą zawojowało rynek ;) praktycznie od 85 roku do końca lat 90 wiekszośc modernizacji a nawet nowych inwestycji była realizowana wlasnie dzięki tym oprawom, do dziś jest ich tak dużo w każdym mieście że nietrudno je znaleźć
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Krzeszowice] oświetlenie miasta

Postprzez neon44 » 28 listopada 2013, 14:30

ourp napisał(a):Acron był dobrym produktem ale jedynym nowym sprzedawanym. Takie myślenie doprowadziło do upadku firmy.


Przeciez ES-SYSTEM też wprowadziło ostatnio tylko jedną oprawę drogową do sprzedaży: Boyen. Więc to nie jest argument.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości