[Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez qba » 17 stycznia 2009, 18:12

To ciekawe, czemu pościągali oprawy. Może mieli zamówione nowsze oprawy, np. Sellenium, a ktoś nie zdążył z ich dostarczeniem na czas, ale to mało prawdopodobne. Spotkałem się kiedyś z przypadkiem, gdzie z takiego kwiata ściągnęli strady i przez kilka lat stał pusty, a po kilku latach zawisły na nim Malagi. On jednak nie był na ulicy. W Szczecinie przy trasie zamkowej przed rokiem też było tak, że na większości z 8 i 10 ramiennych kwiatów świeciło po 4-5 opraw, ale po jakimś czasie znów świeciły wszystkie.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8360
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Elda » 17 stycznia 2009, 18:15

qba napisał(a):Rzeczywiście, te kwiaty na rondzie Jagiellonów znikną. Będzie to trudne i kosztowne, choźby dlatego, że ich maszty podtrzymują trakcję tramwajową. Jeśli SGSy pościągali, to ten kwiat wkrótce zniknie. W niektórych świecą LRF lub MH. Nie wiedziałem, że na Grunwaldzkiej to są nowe kwiaty. Wyglądały na stare. Co do tych rozdwojonych na 12 kwadratówek to pierwotnie w momencie postawienia wisiały na nich OURW2250. Jest stara fota w dziale o kwiatach opraw, a i ja będąc w 1996r w Bydgoszczy widziałem jeden taki , na którym były OURW 2250 oraz jeden gdzie były pomieszane kwadratówki i OURW.. SOXów rzeczywiście jest dość sporo. Ciekawe czemu się ich pozbywają. Czyżby z powodów kosztów utrzymania i części zamiennych????



Faktycznie, jeszcze pare lat temu był taki mieszany kwiat, przypomniałem sobie.
Co do SOXów to rozbierają, bo po co mają trzymać? Ogłąszają przetarg na modenizację całego odcnika i tyle :/
Avatar użytkownika
Elda
 
Posty: 263
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 17 stycznia 2009, 00:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Elda » 17 stycznia 2009, 18:21

Rondo XXX-lecia PRL

Na dole kwiaty przy dworcu, nadal istnieją, tylko są obłożone STRADAmi z pierwszych serii.
Załączniki
9837fffbc3dc1f46.jpg
9837fffbc3dc1f46.jpg (59.67 KiB) Przeglądane 2685 razy
xxxlecia.jpg
xxxlecia.jpg (44.61 KiB) Przeglądane 2685 razy
jagiellonów.jpg
jagiellonów.jpg (83.29 KiB) Przeglądane 2686 razy
Avatar użytkownika
Elda
 
Posty: 263
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 17 stycznia 2009, 00:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez qba » 17 stycznia 2009, 18:29

To zdjęcie już było, ale jeszcze raz wrzucę
Załączniki
gosiaag.jpg
20 łyżek na rondzie jagiellonów
gosiaag.jpg (46.44 KiB) Przeglądane 2681 razy
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8360
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez neon44 » 17 stycznia 2009, 19:04

Elda napisał(a):Ja niestety urodziłem się dopiero w 1993 r. A w Bydgoszczy mieszkam od 2002. Co do tych słupów to kiedyś widziałem taką pocztówkę.
Szczerze wątpię, aby chcieli usuwać te słupy, strasznie ciężko się to musi robić, tymbardziej, że te są "wkopane" a nie przymocowane śrubami.


Witamy Cię serdecznie na forum :) Czekamy na kolejne zdjęcia
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez cieszyn » 17 stycznia 2009, 19:19

Elda napisał(a):Ja niestety urodziłem się dopiero w 1993 r. A.....
chciałbym powiedzieć to niestety i mieć ten rocznik :( Ciesz się, żeś młody - Witaj na Forum :P :P :P


Gratuluję fotek i witam na Forum, jesteśmy chyba na biegunach, Ty młodości, ja starości :lol: :lol: :lol: a pośrodku jest :
. . .Lighting-Gallery Forever!!!!
które jest przecież dla każdego.

(kurcze, Neon, może Twoje życzenia się spełnią, jak ja piszę takie teksty, to może nie jest jeszcze z moją pasją tak źle :roll: :? )
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez neon44 » 17 stycznia 2009, 19:22

cieszyn napisał(a):(kurcze, Neon, może Twoje życzenia się spełnią, jak ja piszę takie teksty, to może nie jest jeszcze z moją pasją tak źle :roll: :? )


Myślę, że jest ok

PS też chciałbym mieć 15 lat :mrgreen:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Edziu » 18 stycznia 2009, 10:55

Mimo twojego młodego wieku, twoje zamiłowanie do klasyków jest duże,Ja w pewnym sensie zazdroszcze Ci mieszkania w Bydgoszczy, modernizacje żeczywiście cały czas tam postepują, wspmonę chociażby o ul. Gdańskiej, ale klasyków jest tam nadal dużo. Moje miasto usodowione całkowicie zostało już w 2000r, przy klasykach jeszcze się wychowałem ale teraz zostały mi one tylko w pamięci , a teraz same malagi i SL100 choć od tych dugich zaczeli na szczęście odchodzić. A tych kwiatów 5x OUR400 było więcej były jeszcze w miejscu tych z SGS201
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Elda » 18 stycznia 2009, 12:51

Zadziwia mnie to, że w Toruniu nadal stosuje się słupy żelbetonowe, z tego co zauważyłem macie także sporo Lun.
Nie jestem zresztą też zakorzenionym miłośnikiem starych opraw(niektórych)jeżeli zastępują je chociażby Civicami czy SGS203 to hjestem zadowolony.
Z tego powodu, że stare oprawy są zaniedbane, nikt nie wymienia w nich lamp, więc co bardziej boczne ulice są ciemne. Do tego w naszych Sintrach stosują jakieś kijowe źródło światła, ponieważ już po pół roku wiele z nich nie świeci, nie wiem też dlaczego ale niektóre klosze same odpadają.
Avatar użytkownika
Elda
 
Posty: 263
Zdjęcia: 6
Dołączył(a): 17 stycznia 2009, 00:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Bydgoszcz] Oświetlenie ulic

Postprzez Edziu » 20 stycznia 2009, 14:08

przez Elda
Zadziwia mnie to, że w Toruniu nadal stosuje się słupy żelbetonowe, z tego co zauważyłem macie także sporo Lun.

Choć Toruńskie oświetlenie jest już mocno zmodernizowane, to nadal nie zmieniono starych żelbetoniaków, te na wałach gen. Sikorskiego i na Uniwersyteckiej są z lat 60, Jeszcze ja pamiętam jak były na nich te najstarsze łyzki po stronie torów tramwajowych i po stronie parku na wałach wymieszane z ORZ 3, Wiele z tych słupów jest w agonalnym stanie,wystają z nich pręty z wielu pospadały wysięgniki, pewnie przerdzewiałe, montuje sie na nich nowe wysiegniki montowane do betonu ale słupów nie wymieniają.
przez Elda
Do tego w naszych Sintrach stosują jakieś kijowe źródło światła, ponieważ już po pół roku wiele z nich nie świeci

Może jakieś chińszczyzny, z nimi wiadomo jak jest, choć wasze oświetlenie za dobrze to nie wygląda, choćby Strady na Gdańskiej, na odcinku 0,5km naliczyłem około 7 uszkodzonych i w tym 5 mrugających,
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3149
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron