[Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Historia oświetlenia polskich miast i realizowane inwestycje oświetleniowe

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez strike241 » 19 kwietnia 2014, 18:10

Toomm40 masz w 100% racje. Mi jest szkoda Tych opraw i rtęci nie ze względu na skuteczność świetlną ale na ich urok. Taki mały sentyment z dzieciństwa
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez Selenium » 19 kwietnia 2014, 18:41

strike241 napisał(a):Toomm40 masz w 100% racje. Mi jest szkoda Tych opraw i rtęci nie ze względu na skuteczność świetlną ale na ich urok. Taki mały sentyment z dzieciństwa


Lrfy były w Polsce tak popularne ze względu na ich niską cenę i po prostu dlatego, że kraj był biedny.

Ile kolega ma lat :?:
Avatar użytkownika
Selenium
 
Posty: 141
Dołączył(a): 31 grudnia 2013, 10:15

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez JeD » 19 kwietnia 2014, 20:54

Selenium napisał(a):
strike241 napisał(a):Toomm40 masz w 100% racje. Mi jest szkoda Tych opraw i rtęci nie ze względu na skuteczność świetlną ale na ich urok. Taki mały sentyment z dzieciństwa


Lrfy były w Polsce tak popularne ze względu na ich niską cenę i po prostu dlatego, że kraj był biedny.

Ile kolega ma lat :?:


Polenizował bym, oj Polenizowałbym...
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7296
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez strike241 » 20 kwietnia 2014, 00:22

Selenium napisał(a):
strike241 napisał(a):Toomm40 masz w 100% racje. Mi jest szkoda Tych opraw i rtęci nie ze względu na skuteczność świetlną ale na ich urok. Taki mały sentyment z dzieciństwa


Lrfy były w Polsce tak popularne ze względu na ich niską cenę i po prostu dlatego, że kraj był biedny.

Ile kolega ma lat :?:


29
Pozdrawiam Dominik
Avatar użytkownika
strike241
 
Posty: 432
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 kwietnia 2014, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez oskard » 20 kwietnia 2014, 15:57

Ja nie rozumiem o co chodzi z tym pytaniem o wiek kolegi - zwykłe pytanie, czy aluzja jakaś, że się zachowuje infantylnie? Każdy normalny człowiek ma wspomnienia i do wielu rzeczy podchodzi sentymentalnie - zwłaszcza pasjonat, który w danym sprzęcie nie widzi tylko zgodności z normami i wydajności, ale przede wszystkim widzi w tym pasję, a pasja często wynika z dziecięcych wspomnień związanych z interesującym nas tematem. Nawet najstarszy na tym forum Cieszyn podchodził zawsze do wielu zagadnień sentymentalnie - bronił opraw i rozwiązań, które nijak nie nadawały się już do dzisiejszych ulic, ze względu na przepisy. Ale na tym pasja polega - żeby w "bezdusznym złomie" widzieć więcej niż tylko sprzęt, który ma działać. Gdyby tak było, użytkownicy nie gromadzili by starych rupieci, tylko uganiali się po sklepach za tym co najnowsze. A pasjonaci motoryzacji nie szukaliby po całym kraju wpół rozlecianych Syren, Warszaw, czy innych gratów, bo to ani ABSu nima, ani GPSu, ani to oszczędne, niewygodne, totalnie niemodne w stylistyce nadwozia. Ale to jest pasja ;)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez Whites86 » 20 kwietnia 2014, 16:37

oskard napisał(a):Ja nie rozumiem o co chodzi z tym pytaniem o wiek kolegi - zwykłe pytanie, czy aluzja jakaś, że się zachowuje infantylnie? Każdy normalny człowiek ma wspomnienia i do wielu rzeczy podchodzi sentymentalnie - zwłaszcza pasjonat, który w danym sprzęcie nie widzi tylko zgodności z normami i wydajności, ale przede wszystkim widzi w tym pasję, a pasja często wynika z dziecięcych wspomnień związanych z interesującym nas tematem. Nawet najstarszy na tym forum Cieszyn podchodził zawsze do wielu zagadnień sentymentalnie - bronił opraw i rozwiązań, które nijak nie nadawały się już do dzisiejszych ulic, ze względu na przepisy. Ale na tym pasja polega - żeby w "bezdusznym złomie" widzieć więcej niż tylko sprzęt, który ma działać. Gdyby tak było, użytkownicy nie gromadzili by starych rupieci, tylko uganiali się po sklepach za tym co najnowsze. A pasjonaci motoryzacji nie szukaliby po całym kraju wpół rozlecianych Syren, Warszaw, czy innych gratów, bo to ani ABSu nima, ani GPSu, ani to oszczędne, niewygodne, totalnie niemodne w stylistyce nadwozia. Ale to jest pasja ;)

kolega się spytał o wiek aby mniejwiecej określić i wiedziec czy drugi kolega faktycznie może pamiętać rtęć z dzieciństwa czy też jest za młody na to ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez Selenium » 20 kwietnia 2014, 18:40

Oskard, zapytałem się o wiek bo kolega mówił o wspomnieniach z dzieciństwa. Szanuję ludzi z pasją i nie mam nic przeciw fanom LRFów. Gdyby w Polsce była od 1945 roku gospodarka rynkowa lamp rtęciowych byłoby znacznie mniej, powszechniejsze byłyby zapewne SOXy.
Avatar użytkownika
Selenium
 
Posty: 141
Dołączył(a): 31 grudnia 2013, 10:15

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez oskard » 20 kwietnia 2014, 18:50

Okiej, bez gniewacji ;)
Napisałem tak tylko, bo wydało mi się dwuznaczne to pytanie, lekko ironiczne w tym kontekście - a jestem wyczulony bo zdarzały się tu swego czasu komentarze uszczypliwe wobec ludzi myślących przeszłością. Także z góry poczułem się w obowiązku bronić kolegi, na wszelki wypadek :mrgreen:
Ale grunt że sprawa się wyjaśniła ;)
Przepraszam adminów za offtop.
Ale swoją drogą straszne to będzie - nie wierzę żeby w takiej modernizacji "na szybko" wymieniono albo na MH, albo diody. Najszybciej będzie na sodowo... Tak więc do Starówki dołączą inne dzielnice. Oj żal tego Wrocławia, tyle tam klasyki wszelakiej :| :(
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez trojmiejski » 20 kwietnia 2014, 18:55

Selenium napisał(a):Oskard, zapytałem się o wiek bo kolega mówił o wspomnieniach z dzieciństwa. Szanuję ludzi z pasją i nie mam nic przeciw fanom LRFów. Gdyby w Polsce była od 1945 roku gospodarka rynkowa lamp rtęciowych byłoby znacznie mniej, powszechniejsze byłyby zapewne SOXy.

W wielu państwach zachodnich SOXy poza autostradami się nie rozwinęły i tam też w wielu miejscach było full rtęci. To, że w Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii dominowały SOXy, a w innych państwach też dało się trochę tego spotkać nie znaczy, że wszędzie tam tak było. W Szwajcarii rtęć i SOXy koegzystowały i były oprawy dwulampowe na rtęć i SOXa. Dlatego rodzaj gospodarki o niczym nie świadczy.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 11001
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Wrocław] infrastruktura oświetleniowa

Postprzez Selenium » 20 kwietnia 2014, 18:56

oskard napisał(a):Okiej, bez gniewacji ;)
Napisałem tak tylko, bo wydało mi się dwuznaczne to pytanie, lekko ironiczne w tym kontekście - a jestem wyczulony bo zdarzały się tu swego czasu komentarze uszczypliwe wobec ludzi myślących przeszłością. Także z góry poczułem się w obowiązku bronić kolegi, na wszelki wypadek :mrgreen:
Ale grunt że sprawa się wyjaśniła ;)
Przepraszam adminów za offtop.
Ale swoją drogą straszne to będzie - nie wierzę żeby w takiej modernizacji "na szybko" wymieniono albo na MH, albo diody. Najszybciej będzie na sodowo... Tak więc do Starówki dołączą inne dzielnice. Oj żal tego Wrocławia, tyle tam klasyki wszelakiej :| :(


Nie ma sprawy. Mogło to zabrzmieć ironicznie ale absolutnie takiego zamiaru nie miałem.
Strike241 czy pracując w pogotowiu energetycznym we Wrocławiu wymieniałeś może jakieś oprawy w dużej ilości na ulicach miasta :?:
Avatar użytkownika
Selenium
 
Posty: 141
Dołączył(a): 31 grudnia 2013, 10:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Miasta polskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości