Okresowa wymiana lamp

Dyskusje na temat modernizacji oraz konserwacji, a także budowy nowych linii oświetlenia zewnętrznego

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez neon44 » 25 lutego 2008, 14:06

Kolejne zdjęcia Michała

wymiana lampy w oprawie OURW 2250
wym.statecznika i lampy w oprawie SGS 203

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11129
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Paweł » 25 lutego 2008, 16:29

Ale owadów w kloszu :o

Tu mam pytanie - dlaczego wkręcanie LRFy głownie lub tylko Philipsa :?: Ze względu na ich cenę, jakość, mniejszy spadek strumienia świetlnego... :?:

Zdjęcia z OURW2250 i SGS203 oczywiście ekstra! :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez -Wizard- » 25 lutego 2008, 21:29

Te owady chyba naleciały przez to, że klosz był niedomknięty (widać na pierwszej fotce). Przyłączam się również do pytania Pawła i pytanie ode mnie - czy druga oprawka była czynna? Wiem oczywiście dlaczego wkręca się jednego LRF'a, tylko pytam z czystej ciekawości. ;)

Foty jak zwykle pierwszorzędne Michale.
Avatar użytkownika
-Wizard-
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:44
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Michal » 25 lutego 2008, 22:29

Paweł napisał(a):Ale owadów w kloszu :o

Tu mam pytanie - dlaczego wkręcanie LRFy głownie lub tylko Philipsa :?: Ze względu na ich cenę, jakość, mniejszy spadek strumienia świetlnego... :?:

Zdjęcia z OURW2250 i SGS203 oczywiście ekstra! :)

Do tej oprawy wkręciłem polskiego LRF.Dostępne na polskim rynku lampy HPL Philipsa to w większości chińszczyzna marnej jakości,które wytrzymują w oprawie góra 2-3 lata. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Michal » 25 lutego 2008, 22:35

-Wizard- napisał(a):Te owady chyba naleciały przez to, że klosz był niedomknięty (widać na pierwszej fotce). Przyłączam się również do pytania Pawła i pytanie ode mnie - czy druga oprawka była czynna? Wiem oczywiście dlaczego wkręca się jednego LRF'a, tylko pytam z czystej ciekawości. ;)

Foty jak zwykle pierwszorzędne Michale.

Druga oprawka była niestety nieczynna,piszę "niestety "bo chciałem wkręcić dwie lampy,żeby pokazać tą oprawę w całej okazałości,może przy innej okazji się uda ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez -Wizard- » 25 lutego 2008, 23:49

Michal napisał(a):
-Wizard- napisał(a):Te owady chyba naleciały przez to, że klosz był niedomknięty (widać na pierwszej fotce). Przyłączam się również do pytania Pawła i pytanie ode mnie - czy druga oprawka była czynna? Wiem oczywiście dlaczego wkręca się jednego LRF'a, tylko pytam z czystej ciekawości. ;)

Foty jak zwykle pierwszorzędne Michale.

Druga oprawka była niestety nieczynna,piszę "niestety "bo chciałem wkręcić dwie lampy,żeby pokazać tą oprawę w całej okazałości,może przy innej okazji się uda ;)


Zatem czekamy. :)
Avatar użytkownika
-Wizard-
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:44
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez swietlik » 26 lutego 2008, 19:52

:arrow: Michał często siadają te "ballasty" philipsa?? Wydaje mi się, że nie są one zbyt dobrej jakości...
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Bartek » 28 lutego 2008, 19:42

:arrow: Michal,czy sam operujesz koszem :?: Bo na fotkach operatora nie widzę nigdzie.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez rtęciówka » 28 lutego 2008, 20:34

Bartek napisał(a)::arrow: Michal,czy sam operujesz koszem :?: Bo na fotkach operatora nie widzę nigdzie.

Właśnie? W koszu jest jakiś panel sterowania, czy to ktoś z dołu kieruje :?:
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Okresowa wymiana lamp

Postprzez Michal » 28 lutego 2008, 20:36

swietlik napisał(a)::arrow: Michał często siadają te "ballasty" philipsa?? Wydaje mi się, że nie są one zbyt dobrej jakości...

Statecznik Philipsa pali się najczęściej gdy wysiądzie lampa,a układ pracuje na biegu jałowym.Układy philipsa są trochę inne od polskich.Stateczniki posiadają dodatkowe uzwojenie wykorzystane jako transformator impulsowy wysokiego nap.(trzeci zacisk).jeżeli układ zapłonowy podaje w przypadku uszkodzenia lampy non stop wysokie napięcie następuje przebicie izolacji uzwojeń i spalenie statecznika.Podobne układy mają oprawy Thorna.Obecnie montowane są układy SN 58 T 15,które posiadają zabezpieczenie w przypadku uszkodzenia lampy. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konserwacja, modernizacja i budowa oświetlenia zewnętrznego

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości