RANKING serwerów zdjęć

Tutaj trafiają wszystkie zakończone dyskusje i zdezaktualizowane posty

RANKING serwerów zdjęć

Postprzez cieszyn » 18 listopada 2007, 16:09

Choć mam b.szybki Internet, to otwarcie strony http://img104.imageshack.us/my.php?imag ... 881pw3.jpg zajmuje wieki całe! Już sie momentami nie chce czekać na to otwarcie :x
Może unikać tego serwera? Sam nie wiem, czy to nie chwilowe, ale jak Wy uważacie? Nie znam tego serwera, więc nic osobiście do niego nie mam :|

Neon (tak?) podał niedawno całą szeroką listę adresów serwerów zdjęć.
Zróbmy jakiś ranking wydajności, szybkości, łatwości umieszczania zdjęć na tych, które znacie?
Może wybierzemy te najlepsze i tylko na nich będziemy osadzać nasze foty?

Ja optuję za Fotosikiem! - Janosikiem, he,he :mrgreen:

A wy? - piszcie, co o tym sądzicie ;) ,
a może nie da się wybrać paru względnie najlepszych i optymalnych pod wieloma względami serwerów ? (nie wierzę :cry: )

PS. A swoją drogą, choć to pewnie bardzo trudne i chyba drogie, może warto pomyśleć o docelowym znalezieniu (stworzeniu? najpierw wynajęciu?) naszego, własnego serwera zdjęć dla potrzeb Lighting-Gallery :lol: :?:
Taki "Lighting-Gallery - BIS" ?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez keleris » 18 listopada 2007, 17:19

Imageshack.us to niestety badziew jakich mało :evil: wieki się strony otwierają, fotosik też nie za szybki, ale jednak znacznie lepszy, też jestem za fotosikiem :twisted:
keleris
 

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez cieszyn » 18 listopada 2007, 17:45

keleris napisał(a):Imageshack.us to niestety badziew jakich mało :evil: wieki się strony otwierają, fotosik też nie za szybki, ale jednak znacznie lepszy, też jestem za fotosikiem :twisted:


O, to to! Popieram!

Wybierzmy coś ludzkiego i wpiszmy do Regulaminu, aczkolwiek chyba nie da się zablokować, żeby ktoś użył "zabronionych" serwerów :?:
Ale skoro lepsze jest wrogiem złego, więc warto podyskutować i wybrać.
Być może za jakiś czas taki ranking trzeba będzie powtórzyć ... :|
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez KaszeL » 18 listopada 2007, 18:19

Tak się akurat składa, ze u mnie imageshack działa znacznie szybciej, niż fotosik. Niestety z imageshack jest ten problem, że jest za granicą. Niestety niektórzy dostawcy usług internetowych dostęp za granicę traktują po macoszemu :\ InternetDSL działa na całe szczęście bardzo dobrze. Nie wiem jak np. Neostrada.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez Paweł » 18 listopada 2007, 18:44

A no właśnie, u wielu dostawców internetu strony zagraniczne dużo wolniej się ładują. Imageshack to USA, u mnie działa różnie, czasem szybko a czasem całkiem muli + wyskakujące okienka z reklamami. Najwolniej trawa otwieranie miniaturek, najszybciej ładuje się zdjęcie na forum w dużym rozmiarze. Zaletą imageshack jest nie ingerowanie w jakość zdjęcia a czego nie można powiedzieć o Fotosiku który kompresuje fotki tak że są gorszej jakości :| Czasem prawie tego nie widać a czasem zdjęcie jest dość poważnie zepsute... Ale za to działa szybciej i można prosto szybko wrzucać zdjęcia na serwer (do 10 naraz) dzięki Fotosik Manager.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez pekaes » 18 listopada 2007, 20:09

Choć mam b.szybki Internet, to otwarcie strony http://img104.imageshack.us/my.php?imag ... 881pw3.jpg zajmuje wieki całe! Już sie momentami nie chce czekać na to otwarcie :x
Może unikać tego serwera? Sam nie wiem, czy to nie chwilowe, ale jak Wy uważacie? Nie znam tego serwera, więc nic osobiście do niego nie mam :|

To zdjęcie ma 5 Megapixeli i na dodatek
otwiera się dość szybko, mam (niestety) neozdradę 256
Obrazek
Avatar użytkownika
pekaes
 
Posty: 170
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:29

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez cieszyn » 18 listopada 2007, 21:24

przez pekaes 18 listopada 2007, 21:09

Choć mam b.szybki Internet, to otwarcie strony http://img104.imageshack.us/my.php?imag ... 881pw3.jpg zajmuje wieki całe! Już sie momentami nie chce czekać na to otwarcie
Może unikać tego serwera? Sam nie wiem, czy to nie chwilowe, ale jak Wy uważacie? Nie znam tego serwera, więc nic osobiście do niego nie mam


To zdjęcie ma 5 Megapixeli i na dodatek
otwiera się dość szybko, mam (niestety) neozdradę 256


No przepraszam. Jak Tobie się to szybko otwiera na 256 K, to czemu mnie na 4 MBit idzie tak wolno, hę :( :o
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez cieszyn » 18 listopada 2007, 21:46

przez KaszeL 18 listopada 2007, 19:19

Tak się akurat składa, ze u mnie imageshack działa znacznie szybciej, niż fotosik. Niestety z imageshack jest ten problem, że jest za granicą. Niestety niektórzy dostawcy usług internetowych dostęp za granicę traktują po macoszemu :\ InternetDSL działa na całe szczęście bardzo dobrze. Nie wiem jak np. Neostrada.


No właśnie.
Z tym się trzeba liczyć że u każdego będzie to działać inaczej.
Jednak niestety sprawdziły się moje przewidywania. Dyskusja na temat sposobu ładowania zdjęć (w właściwym wątku) była niezbyt długa i mało aktywna i rozwiązanie zostało wybrane - jak przewidziałem - arbitralnie.
Może jednak warto się było pokusić wcześniej o wybranie i wskazanie takich serwerów, o których coś więcej wiadomo, gdy chodzi o sposób, ilość, rozmiar oraz szybkość ładowania zdjęć, - zanim zmieniono Regulamin :?: :?:

Dodatkowo w nowym regulaminie ograniczono możliwość dodawania zdjęć na nasz forumowy serwer do 3 szt. Tylko że to wcale nie działa! Można wstawić więcej - więc trochę się rozjechała praktyka z teorią.

Ale wracając do kwestii ładowania zdjęć. Taki "audyt" (o ile jest możliwy, a chyba jest) ogólnodostępnych serwerów, nawet powtarzany co czas jakiś, byłby jakimś sposobem na usprawnienie nam, forumowiczom naszej aktywności.

Powiem Wam, że ja przechodzę dość długą drogę od cyknięcia fotki, do jej wysłania. Jest trochę pracy, może nie wszyscy tak robią, nie chcę Was tu tym zanudzać. Dla mnie więc sposób ładowania efektu finalnego na nasze forum musi być szybkie, mieć duzy zakres ilościowy i w miarę ludzki interfejs - a dla Was nie?.
Nie mówię o ideałach, bo te nie istnieją. Ale o jakimś wskazaniu nam, forumowiczom, które serwery zdjęć są w miarę "ludzko się zachowujące" - i zgoda, pomimo ich okresowych i nieprzewidywalnych kaprysów , ale tego nigdy nie unikniemy .

Wiem, że to jest trudne, albo wręcz niemożliwe, ale może dopiero drogą tej tu dyskusji dojdziemy do godnych nawzajem polecenia serwerów do umieszczania zdjęć. Zgadzam się z Pawłem, że czasem szybciej działa umieszczenie linku do zdjęcia na forum w dużym rozmiarze. Po prostu po otwarciu danego wątku na naszym forum, zdjęcia są wtedy od razu widoczne.
A jeżeli interesuje mnie np. 10 zdjęć jakiegoś nowego postu i ja już z góry wiem, że otwieranie każdego z nich to będzie udręka i strata czasu, to ja mijam taki wątek! Ale czy o to nam chodzi, żeby mieć takie wrażenia z korzystania z forum :( :shock:

(kwestii naszego własnego, "dedykowanego" (pewnie to oznacza: wynajmowanego za kasę!) dla naszego forum serwera nie poruszam, bo to chyba zbyt fantastyczny i nierealny pomysł 8-) choć moim zdaniem Najlepszy :) )
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez KaszeL » 19 listopada 2007, 01:56

Emm... Cieszyn. O ile dobrze pamiętam, nie zabrałeś głosu w wątku przeznaczonym na dyskusje o zamieszczaniu zdjęć. Nie dziw się zatem, że inni tego nie zrobili. Mam wrażenie że ludzi po prostu nie bardzo interesują takie kwestie. Ma działać. W jaki sposób, jakim nakładem czasu, i na jakim sofcie. To sprawy drugorzędna. W nowym regulaminie faktycznie umieściłem zapis, że nie należy umieszczać więcej niż trzech zdjęć. Celowo przy tym nie zmieniłem konfiguracji forum, zezwalającej na umieszczenie więcej niż trzech załączników w tym zdjęć. Prawdę mówiąc, chciałem sprawdzić, czy ktoś w ogóle będzie takich zapisów przestrzegał. I co się okazało, widać po ostatnich postach :> Żadna teoria nie rozminęła się z praktyką. To był celowy zabieg. Sam zresztą zdaje się kiedyś pisałeś, że na innych forach panuje absolutny zakaz zamieszczania zdjęć poprzez mechanizm załączników. Użytkownicy takich forów jakoś żyją. Być może problemem jest to, że u nas jest zbyt duża wolność? Może trzeba nieco przykręcić śrubkę, to się ludziska podporządkują i przestaną narzekać? :)

Co do audytu. To obawiam się, że to nic nie da. Każdy będzie miał inne wyniki, ponieważ większość z naszych czytelników korzysta z różnych dostawców internetu. Jeśli ktoś płaci odpowiednio duże pieniążki za dostęp do internetu (nie, 100pln to nie jest dużo), to nie będzie miał problemu z dostępem do żadnego serwera. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z losowymi kłopotami. Dlaczego tak jest? Miejcie pretensje do waszych dostawców, że sprzedając wam produkt z wadami. Ja prawdę mówiąc wybrałem imageshacka, dlatego, że u mnie działa najlepiej. Fotosik jest kilka razy wolniejszy. Nawet przy otwieraniu fotek. Dodatkowo nakładają głupawe ograniczenia. Tak na marginesie śmieszą mnie wypowiedzi adminów fotosika. (Mamy już dwie szafy serwerów, ale nadal nie działa to zbyt dobrze. Dlaczego? Jeszcze nie wiemy....). To taki wolny cytat z jednej z z ich wypowiedzi. Widać po prostu nasi jeszcze nie nauczyli się jak zrobić to dobrze.

Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale ja także robiąc fotki, poświęcam temu trochę czasu. Zaczynając od tego, że pstrykam ich wielokrotnie więcej niż zamieszczam. Po to, żeby wybrać najlepsze. Czasami się zdarza, że żadna nie jest wystarczająco udana. Dlatego całą sesję fotograficzną poprawiam. W przypadku lamp jest to szczególnie trudne, ponieważ szkło jest dość trudnym obiektem. Oczywiście każda sesja kończy się zgraniem fotek z aparatu na komputer, obróbce, a dopiero na końcu skalowaniu i wrzucaniu na serwer. Wszystko robię ręcznie, co sprawa, że całość zajmuje jeszcze więcej czasu. Przy czym tego czasu na prawdę mam bardzo mało.

Jeśli chodzi o serwer dedykowany. To uważam, że nie ma nawet szans, żeby udało się coś takiego zrealizować. Po pierwsze potrzebna jest gotówka. I nie mówimy tutaj o paru złotych, tylko o paruset złotych miesięcznie na dzierżawę takiego serwera. Następnie trzeba by było kupić odpowiedni soft do obsługi zdjęć. Ostatecznie zająć się utrzymaniem wszystkiego w stanie nadającym się do użycia, lub wynająć osobę która to zrobi. Innymi słowy, potrzebujemy dużo pieniążków i to miesięcznie, żeby coś takiego zrealizować.

Przykro mi prawdę mówiąc słuchać tego, że nawet jak zdjęcia Cię interesują, a nie zostały wgrane na ten właściwy serwer. Żeby Ci się szybko otwierały, to omijasz je szerokim łukiem. Niezależnie od tego, czy chodzi o moje fotki, czy o fotki kogoś innego. Może my, autorzy fotek powinniśmy przemyśleć zmniejszenie ilości jakie zamieszczamy? Skoro czytelnicy niechętnie poświęcają swój cenny czas na ich przeglądanie. To może nie powinniśmy poświęcać wielokrotnie więcej swojego cennego czasu na ich zamieszczanie? Smutne to prawdę mówiąc.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8671
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: RANKING serwerów zdjęć

Postprzez cieszyn » 19 listopada 2007, 10:29

Emm... Cieszyn. O ile dobrze pamiętam, nie zabrałeś głosu w wątku przeznaczonym na dyskusje o zamieszczaniu zdjęć. Nie dziw się zatem, że inni tego nie zrobili. Mam wrażenie że ludzi po prostu nie bardzo interesują takie kwestie. Ma działać. W jaki sposób, jakim nakładem czasu, i na jakim sofcie. To sprawy drugorzędna. W nowym regulaminie faktycznie umieściłem zapis, że nie należy umieszczać więcej niż trzech zdjęć. Celowo przy tym nie zmieniłem konfiguracji forum, zezwalającej na umieszczenie więcej niż trzech załączników w tym zdjęć. Prawdę mówiąc, chciałem sprawdzić, czy ktoś w ogóle będzie takich zapisów przestrzegał. I co się okazało, widać po ostatnich postach :> Żadna teoria nie rozminęła się z praktyką. To był celowy zabieg. Sam zresztą zdaje się kiedyś pisałeś, że na innych forach panuje absolutny zakaz zamieszczania zdjęć poprzez mechanizm załączników. Użytkownicy takich forów jakoś żyją. Być może problemem jest to, że u nas jest zbyt duża wolność? Może trzeba nieco przykręcić śrubkę, to się ludziska podporządkują i przestaną narzekać?

Co do audytu. To obawiam się, że to nic nie da. Każdy będzie miał inne wyniki, ponieważ większość z naszych czytelników korzysta z różnych dostawców internetu. Jeśli ktoś płaci odpowiednio duże pieniążki za dostęp do internetu (nie, 100pln to nie jest dużo), to nie będzie miał problemu z dostępem do żadnego serwera. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z losowymi kłopotami. Dlaczego tak jest? Miejcie pretensje do waszych dostawców, że sprzedając wam produkt z wadami. Ja prawdę mówiąc wybrałem imageshacka, dlatego, że u mnie działa najlepiej. Fotosik jest kilka razy wolniejszy. Nawet przy otwieraniu fotek. Dodatkowo nakładają głupawe ograniczenia. Tak na marginesie śmieszą mnie wypowiedzi adminów fotosika. (Mamy już dwie szafy serwerów, ale nadal nie działa to zbyt dobrze. Dlaczego? Jeszcze nie wiemy....). To taki wolny cytat z jednej z z ich wypowiedzi. Widać po prostu nasi jeszcze nie nauczyli się jak zrobić to dobrze.

Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale ja także robiąc fotki, poświęcam temu trochę czasu. Zaczynając od tego, że pstrykam ich wielokrotnie więcej niż zamieszczam. Po to, żeby wybrać najlepsze. Czasami się zdarza, że żadna nie jest wystarczająco udana. Dlatego całą sesję fotograficzną poprawiam. W przypadku lamp jest to szczególnie trudne, ponieważ szkło jest dość trudnym obiektem. Oczywiście każda sesja kończy się zgraniem fotek z aparatu na komputer, obróbce, a dopiero na końcu skalowaniu i wrzucaniu na serwer. Wszystko robię ręcznie, co sprawa, że całość zajmuje jeszcze więcej czasu. Przy czym tego czasu na prawdę mam bardzo mało.

Jeśli chodzi o serwer dedykowany. To uważam, że nie ma nawet szans, żeby udało się coś takiego zrealizować. Po pierwsze potrzebna jest gotówka. I nie mówimy tutaj o paru złotych, tylko o paruset złotych miesięcznie na dzierżawę takiego serwera. Następnie trzeba by było kupić odpowiedni soft do obsługi zdjęć. Ostatecznie zająć się utrzymaniem wszystkiego w stanie nadającym się do użycia, lub wynająć osobę która to zrobi. Innymi słowy, potrzebujemy dużo pieniążków i to miesięcznie, żeby coś takiego zrealizować.

Przykro mi prawdę mówiąc słuchać tego, że nawet jak zdjęcia Cię interesują, a nie zostały wgrane na ten właściwy serwer. Żeby Ci się szybko otwierały, to omijasz je szerokim łukiem. Niezależnie od tego, czy chodzi o moje fotki, czy o fotki kogoś innego. Może my, autorzy fotek powinniśmy przemyśleć zmniejszenie ilości jakie zamieszczamy? Skoro czytelnicy niechętnie poświęcają swój cenny czas na ich przeglądanie. To może nie powinniśmy poświęcać wielokrotnie więcej swojego cennego czasu na ich zamieszczanie? Smutne to prawdę mówiąc.


Po kolei.
Dobrze wiesz, dlaczego nie zabrałem głosu w tej dyskusji i otrzymałeś w tej sprawie ode mnie na PW dość szeroki opis i moje zdanie (chyba jako pierwszy głos w tej sprawie) , więc jako najwłaściwsza do tego osoba, znałeś moje zdanie nawet bez mojego udziału w dyskusji (notabene potwierdziło się, że jej za wiele nie będzie i niewiele przyniesie).

Zgadzam się co do tego, że taki pseudoaudyt nic nie da. Czy to jednak znaczy, że naprawdę nic nie da się zasugerować?

Co do serwera dedykowanego - jak pisałem, jest to nierealne, ale WIELKA szkoda.

Opisany przez Ciebie proces od cyknięcia do wysłania zdjęćia na Forum trwa u mnie trochę dłużej, być może robię trochę więcej dodatkowych operacji - ale robię. I teraz, jeśli na końcu takiej własnej pracy, czeka mnie jeszcze walka z serwerem zdjęć, to to naprawdę nie dodaje skrzydeł. Ale mam jeszcze siły, żeby to robić.

Faktycznie, może - jak piszesz - "Skoro czytelnicy niechętnie poświęcają swój cenny czas na ich przeglądanie" nie ma co się tak wysilać ze zdobywaniem i umieszczaniem tu swoich zdjęć?
Mnie to już parę razy bardzo wiele kosztowało (takie wypady po zdjęcia) w pracy i w domu.
Zastanawiam się więc, czy nie dać sobie spokój, i ograniczyć się do CZYTANIA zawartości tego Forum?
Jak tak popatrzeć bliżej, to póki co, jest tylko mała garstka tych samych osób, które ciągle biorą udział w dyskusji, reszty jakby nie widać .... Wiem, to jest młode Forum, zgoda. Musimy się rozwijać, a to wymaga czasu.

Ostatniego Twojego akapitu nie rozumiem, pierwsze zdanie jest niedokończone. Zostawmy to. Chyba nie do końca dobrze mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli to, że jak ktoś umieści pewną porcję zdjęć, ciekawych zdjęć i ja je potem na Forum oglądam, to po przejrzeniu pierwszego z nich mija parę minut, i wtedy człowiek już wie, że żeby obejrzeć pozostałe, trzeba na to spoooooro czasu - i to mnie właśnie zniechęca - Ciebie nie? Innych też nie? - nie wierzę.


Chciałem tylko powiedzieć, że jeszcze jest we mnie dużo energii do działania na tym Forum. Nie wiem, jak będzie dalej. Chyba za bardzo się tym wszystkim przejmuję - muszę sobie dać na wstrzymanie, to mi dobrze zrobi (- choć to nieprawda, ale pewnie łyknę tę pastylkę :( ).
Kto wie, może lepiej być cichym użytkownikiem i nie wychylać się ze swoim zdaniem? Muszę to przemyśleć. :)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron