Ciągnę ciągle temat rubinów ale w końcu to pierwsze kolory w Polsce


FOX napisał(a):był jeszcze rubin 711........ ma ktoś może zdjęcie tego telewizora oraz może wie czemu dokładnie rubiny i niektóre elektrony lampowe się zapalały/wybuchały/ i dlaczego promieniowały RTG?
Ciągnę ciągle temat rubinów ale w końcu to pierwsze kolory w Polsce........ następne będą Jowisze
:D:D:D podobno początkowo zawierały Czeską elektronikę?
FOX napisał(a):przeczytane..... ale każdy ma swoją wersję łatwopalnościwięc już nie wiem co się paliło chyba że było więcej wad...... no i te promieniowanie czy to wynik złej regulacji czy wada konstrukcyjna..........................................................czekam na zdjęcia ........................................................
andrzejlisek napisał(a):Słyszałem, że każdy kineskop szczątkowo promieniuje RTG, wynika to z zasady działania. Dlatego są przepisy odnośnie minimalnej odległości między monitorami CRT w pomieszczeniach z komputerami.
cieszyn napisał(a):andrzejlisek napisał(a):Słyszałem, że każdy kineskop szczątkowo promieniuje RTG, wynika to z zasady działania. Dlatego są przepisy odnośnie minimalnej odległości między monitorami CRT w pomieszczeniach z komputerami.
Jasne. Każde hamowanie elektronów na kinolu powoduje efekt uboczny: promieniowanie. Współczesne kinole CRT mają ten efekt X-rays bardzo zminimalizowany. Stosuje się specjalne szkło z przodu kinola, gdzie wewnątrz jest jedna lub kilka warstw jakby napylonego metalu grubości - nie wiem - nanometrów i ona odprowadza ładunki elektrostatyczne oraz ekranuje promieniowanie.
Samo szkło poprzez swój skład chemiczny też stanowi zaporę. Tak, ze promieniowanie alfa, beta i gamma są w dużej mierze likwidowane przez przednią szybę kinola. A i tak przy ekranie monitora powinno się zachować odległość wyciągniętej ręki. Bo samo promnieniowanie nie jest tu już problemem, tylko jego oddziaływanie oraz oddziaływanie pola elektromagnetycznego, co powoduje przyspieszanie cząsteczek kurzu, ktore wpadając do oczu operatora drażnią je. Swój wpływ na oczy ma też częstotliwość odświeżania obrazu.
Najgorzej jest z tyłu kinola, bo tam nie ma już takiej warstwy ochronnej i dlatego tam promieniowanie jest największe.
Stąd te zalecenia, żeby kolega z pracy nie miał na nosie tyłu mojego monitora! A tak się niestety często dzieje!
POwinni to pilnować inspektorzy BHP, a jak nie, to przychodzi kontrola PIP i walą szefowi firmy mandacik pare tysiączków złotych, to może sie ruszy i pogoni tych co trzeba do zrobienia porządku.
Tak ale w rubolach podobno to przekraczało wszystkie normy czytałem na elektrodzie że ktoś użył tego wynalazku do kasowania EMPROMów
- możliwe, LUDZIE RADZIECCY (to była tak wybitna rasa, inna niż: biali, czarni, czerwoni, żółci ,...) byli szczególnie uzdolnieni do robienia efektów odwrotnych do zamierzonych
poprzez przyczepienie do kineskopu - po godzinie wyczyściło:lol: o i jakaś część przy zasilaczy często wybuchała
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość