Fajny wzmacniacz, niejedną imprezkę kolega na tym nakręcił, na weselach to grało i nie tylko Masz oryginalne kolumny od tej Vermony? Albo od któregoś z unitrowskich wzmaków estradowych?
Unitra Diora Safari 2a. Radyjko pochodzi ze złomu, jest sprawne i przestrojone na pasmo 87,5-100MHz. Do wymiany pozostała żaróweczka oświetlenia skali oraz rezystor OWZ.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Sławku czy głowica UKF sięga całego pasma czy tylko do 100MHz? Z tego co pamiętam, to przy odbiornikach strojonych wariometrycznie były mega problemy z pokryciem całego pasma i czułość też była słaba, bez wobulatora i generatora nie udało mi się nigdy dostroić tego tak, by miało dobrą czułość.
Częstotliwość odbierana dochodzi do niecałych 100MHz. W celu uzyskania pełnego pasma do 108MHz można by przerobić strojenie głowicy UKF, ale to wymaga zmiany cewek, dodatkową zaletą jest możliwość dodania programatora. W celu przestrojenia wylutowałem dwa kondensatorki przy trymerach. Czułość jest dość dobra.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Vermona z kolorofonem , to byl odjazd Pamieta sie ze szkolnych imprez
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)