No to pewnie ten koreański wynalazek, źródełko jest krótkie, pracuje na elektronice, więc nie tętni 100Hz. Barwa powinna być w okolicach 4000K, ale pewnie wybrali cieplejszą opcję. Zobaczymy co to jest warte w praktyce, ale nie sądzę by było sprawniejsze w lumenach od nowych CDO-TT. Jedyny plus może być stąd, że bardzo małe źródło światła może się dać dobrze ogniskować, a zatem lepiej wyzyskać od podłużnego jarznika lampy sodowej. Odbłyśnik UCD może być zatem opracowany od zera pod kątem dobrej dystrybucji światła. W katalogach UCS nie znalazłem mocniejszych lamp niż 120W, więc nie sądzę by tam było jasno. To trzeba będzie obejrzeć.
Neonie, czy możesz jakoś porównać siłę światła tych opraw w stosunku np do standardowego Onyksa 250W z CDO-TT?
edit
Tutaj mały komentarz na temat tego źródła światła. UCD jest marketingową nazwą krótkołukowych wyładowczych lamp z ksenonem (ale nie tylko) zasilanych za pomocą specjalizowanych zasilaczy wysokiego napięcia. Według producenta największą mocą jest 120W, podobno sprawnością taka lampa przewyższa nie tylko lampy metalohalogenkowe ale także sodowe wysokociśnieniowe 400W. Wydaje mi się to mocno naciągane, bo zwykła pospolita "jednostka" HQI-BT 400/D daje 33 tys lm. Wg broszurki sprawność nie przekracza 110 lm/W, czyli jak dobry typowy MH tej mocy.
Tak świeci to "cudo"

A tak wygląda:


Skojarzenie z chińskim "ksenonami" samochodowymi jest bardzo słuszne. tutaj właśnie taka lampka

a tutaj UCD

Różnica w spłaszczu i UCD wykorzystuje łączenie na elementy molibdenowe - na oko jest to taka nieco trwalsza wersja typowego HIDa. Na bank generuje potężne ilości ultrafioletu, wymaga zatem oprawy, która to odfiltruje.
Lubię dobre światło.