Zacznijmy zatem od powszechnie znanego modelu SL*Comfort. Jako, że karta pochodzi z 1991 roku, przedstawiony tutaj model tej świetlówki jest w wersji, produkowanej do lutego 1993 roku z obłym, zaokrąglonym kloszem i średnicy 7 cm (wiosną 1993 roku świetlówki te zostały nieco "odchudzone" do średnicy 64 mm i przybrały znany większości osób format). Wcześniej, czyli pomiędzy 1989, a 1993 rokiem produkowano taką oto wersję, i jej dotyczy broszura, którą zaraz pokażę:

W przedziale mocy zawarte były cztery wersje mocy: 9, 13, 18 i 25w. Jest to podana moc, jaką pobierała cała lampa, przy czym sama rurka wyładowcza, znajdująca się w lampie była odpowiednio niższych mocy:
SL 9w -> rurka 8w,
SL 13w -> rurka 10w,
SL 18w -> rurka 13w,
SL 25w świeciła rurka 18w.
W przypadku świetlówek kompaktowych niezintegrowanych typu PL, podawana moc tyczy się samej tylko świetlówki, bez osprzętu i dławika. O tym należy pamiętać.
Oto zdjęcia karty katalogowej, należącej do świetlówki SL*Comfort:


Teraz karta katalogowa świetlówek SL*Prismatic. W tej wersji, produkowanej do lutego 1993 roku, miały one klosze u dołu zupełnie płaskie, tak, że można było świetlówkę na nim postawić. Podobnie, jak w przypadku SL*Comfort i innych SL, miały one wówczas obudowę o szerszej średnicy 7 cm i dopiero w 1993 roku nabyły znany większości użytkowników format 64 mm, lekko zaokrąglony u dołu klosza.



Teraz czas na elektroniczną świetlówkę kompaktową typu PLC*Electronic. Jest ona już w znanej i popularnej formie (pomiędzy 1987, a 1989 rokiem obudowa była w nich wyższa i krążek oddzielony był niebieską przepaską od pozostałej cześci obudowy). W lutym 1993 roku oznaczenie modelu nieco się zmieniło (PLC*Electronic --> PL*Electronic/C), ale owe karty są z 1991 roku. Obok PLC*Electronic, w produkcji był także drugi elektroniczny rurkowy typ: PL*Electronic/T, posiadający 3 łukowo zgięte rurki, a także elektroniczny model z kloszem kulistym (SLD*Electronic). Przedział mocy elektronicznych świetlówek kompaktowych był zawsze taki sam i zawierał w swoim przedziale mocy 9w, 11w, 15w, 20w i 23w. Jedynie elektroniczne kuliste modele nie posiadały (do 1994 roku) najwyższej mocy 23w w swoim typoszeregu.



Czas teraz na świetlówki kompaktowe niezintegrowane. PL-C, posiadająca dwie zgięte rurki, lub w przypadku Philipsa, 4 proste połączone rurki. Najmniejsza ich moc to 8w, potem 10, 13, 18 i 26w. Na bazie tych właśnie świetlówek, swój przedział mocy opierają świetlówki kompaktowe zintegrowane. Elektroniczne świetlówki kompaktowe także w budowie opierały się na rurkach PL-C (i PL-T), gdzie w świetlówkach PLC*Electronic poszczególnych mocy stosowana była rurka wyładowcza odpowiedniej mocy z przedziału świetlówek niezintegrowanych:
9w -> rurka PL-C 8w,
11w -> rurka PL-C 10w,
15w -> rurka PL-C 13w,
20w -> rurka PL-C 18w oraz
23w -> rurka PL-C 26w.
Oto karta katalogowa, zawierająca produkowane w 1991 roku świetlówki PL-C:



A teraz kolejny popularny typ, czyli świetlówki niezintegrowane typu PL-S:


