Nowość w mojej kolekcji czyli Philips SRS-201 do niskoprężnej lampy sodowej SOX 135W, Data produkcji to styczeń 1992. Niestety lampka nie przetrwała w transporcie gdyż doszło do rozszczelnienia się, fotki w akcji przedstawię dopiero jak zdobędę sprawnego SOXa. Fotki prezentacji:
Wspaniała oprawa, naprawdę aż miło popatrzeć, SOXy i oprawy do nich wśród polskich kolekcjonerów ostatnio stały się modne Swoją drogą z jakiego datownika są te lampy, to są jedne z tych nowszych czy starsze egzemplarze?
Te lampy zostały wyprodukowane w UK w 2017/2018 roku. Na nowe nie wyglądają gdyż są ślady na trzonkach, jedna z nich ma okopcony emiter przy elektrodzie, prawdopodobnie świeciła w nieodpowiedniej pozycji i sód zmienił stan skupienia ze stałego na ciekły co doprowadziło spłynięcie sodu do emitera, a to może uszkodzić lampę.
Nowy nabytek w kolekcji czyli Modus LV-1 wyprodukowany w Czechach w kwietniu 2011r. Wersja do niskoprężnej lampy sodowej SOX-E 36W, stan jako leżak magazynowy, posiada statecznik elektroniczny marki Philips. Niestety nie posiadam do niej źródła więc na razie przedstawiam fotki prezentowanej oprawy. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się zdobyć lampkę, ale jeszcze się zobaczy:
Zdobyłem ją po znajomości, szczerze o statecznikach elektronicznych do niskoprężnej sody wiem od niedawna. U nas tego typu stateczniki to unikat, a cena wiadomo jest kosmiczna. W Europie Zachodniej np. Holandii czy Belgii tam powszechnie stosowano, raz nawet widziałem że stosowali do opraw, w którym osprzęt instalowano tylko wyłącznie we wnęce słupowej.
Stan kolekcji na 25.03.2023r. Przedstawiam również fotki wykonane z dobrej perspektywy: Kwadratówka po generalnym remoncie: SGS-204 po wypolerowaniu klosza: 3 najciekawsze oprawy w kolekcji W tym roku dotarły dwie oprawy uliczne Philipsa: SGP-340 z 2007r. i SGS-101 z 2002r.: Oprawy przemysłowe zamontowano nieco wyżej: