
Powyższe zdjęcie pochodzi z plików .PDF które dołączyłem jako załączniki. Niestety w środku wszystko jest po japońsku. Poniżej przedstawiam też zdjęcia użytkownika z http://www.lighting-gallery.net wraz z linkami do dyskusji o lampie. Fotki niestety są bardzo kiepskiej jakości.



Dyskusja na temat lampy jest prowadzona tutaj:
http://www.lighting-gallery.net/gallery/displayimage.php?album=486&pos=8
http://www.lighting-gallery.net/gallery/displayimage.php?album=486&pos=9
http://www.lighting-gallery.net/gallery/displayimage.php?album=486&pos=10
Z tego co zdarzyłem wywnioskować ze specyfikacji, producent oferuje ją w trzech wariantach mocy. 80W/50W, 200W/110W, 400W/220W odpowiednio dla jarznika rtęciowego/sodowego. Lampa oczywiście używa niestandardowej oprawki B40d/45 to chyba taki większy odpowiednik By22d. Pomimo, iż moc jarzników sodowych sugeruje, że są to wersje z mieszaniną Penninga w lampie wbudowano coś, co wygląda jak zapłonnik. Najlepiej widać go na pierwszym zdjęciu. Nie ma też charakterystycznej spiralnej anteny zapłonowej, którą można normalnie spotkać w takich lampach. Tak czy siak do zasilania takiej lampy potrzebny jest specjalny zintegrowany statecznik, z uzwojeniami o dwóch różnych mocach. Który oczywiście jest w ofercie producenta. Przypuszczam, że oprawy również.
Nasi koledzy zza wielkiej wody zastanawiają się, czy można w takiej lampie zapalić dwa jarzniki. Odpowiedź brzmi, elektrycznie pewnie tak. Niemniej z termicznego punktu widzenia lampa może nie wytrzymać takiego obciążenia.