Zgodnie z uzgodnieniem Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m. st. Warszawy na fundamentach montowac projektowane słupy oswietleniowe firmy Schreder typu CONDOR (h=10) pojedyncze (20 kpl.), podwójne (7kpl.) oraz CONDOR (h=6m) (21 kpl.) – dla oswietlenia ciagów pieszych.
Na słupach montowac projektowane oprawy FURYO 3 250W – dla oswietlenia jezdni (28 szt.) oraz FURYO 60W – dla oswietlenia ciagów pieszych (28 szt.). W oprawach zastosowac metalohalogenkowe zródła swiatła typu CDO-TT 250W oraz COSMOPOLIS 60W.
cieszyn napisał(a):BRawo Pan Dyrektor!
Zaproś go Paweł na nasze Forum, może złapie bakcyla oświetleniowego ?![]()
(i wróca na Krakowskie Przedmieście metalohalogenki, a soda wstrętna pójdzie precz)
Profesor Krzysztof Domaradzki, mimo wielokrotnych rozmów i sugestii, nie zdecydował się na zmianę na Krakowskim Przedmieściu. Jest to jego świadomy wybór, będący skutkiem subiektywnej oceny, że barwa pomarańczowo żółta wprowadza nastrój „nostalgiczny”.
Obecnie zatem, przynajmniej przez cały okres gwarancyjny, barwa źródeł światła w oprawach na Krakowskim się nie zmieni.
Profesor Krzysztof Domaradzki, mimo wielokrotnych rozmów i sugestii, nie zdecydował się na zmianę na Krakowskim Przedmieściu. Jest to jego świadomy wybór, będący skutkiem subiektywnej oceny, że barwa pomarańczowo żółta wprowadza nastrój „nostalgiczny”.
OBp napisał(a)::shock: Nie wiedziałem, że do STRAD można wkręcac MH.
Teren parkowo-rekreacyjny
przy ul. Orzeszkowej /ul. Tetmajera w Tczewie
2.1. Stan istniejący i projektowany
Istniejące oświetlenie w znacznej części wybudowane było ok. 40 lat temu. Wymagane normą użyteczne parametry nie są spełnione. Rozmieszczenie latarń nie jest właściwe i występuje duża nierównomierność oświetlenia. Niektóre obszary są niedoświetlone lub całkowicie ciemne. Istnieją obszary prześwietlone, oświetlane nieracjonalnymi wysokimi latarniami ulicznymi z oprawami i lampami o zawyżonych mocach na wysięgnikach 1, 2 i 3 ramiennych.
Słupy latarń parkowych są częściowo żelbetowe i częściowo metalowe nie malowane lub malowane z których odpadła farba. Kule mleczne osadzone na słupach nie oświetlają ścieżek gdyż światło kierowane jest do nieboskłonu i elewacji budynków. W oprawach zamontowane są sodowe i rtęciowe lampy o różnych mocach. Powoduje to że oświetlenie to jest nieracjonalne i energochłonne.
2.12. Oprawy i źródła światła
Przy wyborze opraw parkowych kierowano się zasadą aby były to oprawy nowoczesne, harmonijnie łączyły się z otoczeniem zarówno nocą jak i za dnia.
Ponadto zastosowane oprawy powinny być „wandaloodporne”, niekorodujące i odporne na zmienne warunki atmosferyczne.
Na słupach parkowych należy zamontować oprawy parkowe z rodziny „ELGOPARK”
• typ oprawy i moc lampy – ZHD1–70
• wykonanie podstawowe – kształt sferyczny, grafit
• średnica odbłyśnika - 650 mm
• lampa metalohalogenkowa 70W; E27
Klasa ochronności opraw: II.
Stopień ochrony: IP54.
Źródła światła metalohalogenkowe typ CDM-TT 70W/830.
Lampy te przeznaczone są do oświetlenia terenów parkowo-rekreacyjnych. Barwa światła – ciemnobiała. Wysoki współczynnik oddawania barw Ra > 80. Temperatura barwowa Tc = 3000 K. Skuteczność świetlna 90 lm/W.
Nie stosować sodowych źródeł światła ze względu na bardzo niski współczynnik oddawania barw.
Oprawy z sodowymi źródłami świateł nie podkreślą naturalnej zieleni drzew i terenu w lecie ani też złocistych barw jesieni.
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości