CDM napisał(a):ze najsensowniejsze, w zamian były oprawy, których typu nie pamiętam (ale jest to do sprawdzenia), które pierwotnie miały mleczny szklany klosz, otwarty od dołu, później jednak wskutek różnych warunków on pękał i zostawała tylko sterczaca żarówka z płaskim talerzykiem, do tego jeszcze te oprawy przeciekały, no i nietrudno się domyśleć jak długo świeciły po uzupełnieniu.
mirek napisał(a):CDM napisał(a):ze najsensowniejsze, w zamian były oprawy, których typu nie pamiętam (ale jest to do sprawdzenia), które pierwotnie miały mleczny szklany klosz, otwarty od dołu, później jednak wskutek różnych warunków on pękał i zostawała tylko sterczaca żarówka z płaskim talerzykiem, do tego jeszcze te oprawy przeciekały, no i nietrudno się domyśleć jak długo świeciły po uzupełnieniu.
Czy chodzi Ci o oprawy OŻk z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych![]()
czy o późniejsze OBp
lubonianin napisał(a):
CDM, można wiedzieć, gdzie znalazłeś tę swoją
CDM napisał(a):w sumie to na tę chwilę przypominam sobie takie dwie, jedna wisi na skrzyżowaniu abp. Augusta Hlonda i Głównej,
a druga na ul Włościańskiej.
A jeśli chodzi o OBs, to fajny okaz jest w okolicy skrzyżowania ulic Hercena i Rylejewa na os. Przyjażni
neon44 napisał(a):Nowy temat będzie dotyczył jeden z najstarszych opraw oświetleniowych w Polsce - oprawie OBp. Gdzie koło was można spotkać jeszcze te oprawy![]()
Małopolska - Zakliczyn przy stacji benzynowej na skrzyżowaniu tras 975 i 980
lubonianin napisał(a):Aha, to wiem, o którą Ci chodzi. Tę już mam uwiecznioną
Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość