MRP200 napisał(a):Specjalnie dla Cieszyna.
Zblizenia złaczek WAGO z włożonym przewodem.
Przewód czarny to 1,5 mm2, przewód żółto-zielony - 2,5 mm2. Mimo, że złączka jest do 2,5 mm2, ale 4 mm2 bez trudu da się jednak wcisnąć (brązowy przewód).
Na stole ładnie to wygląda. Jedna, gdy przewody zostaną poddane naprężeniom np. poczas układania przewodów w puszcze czy rozdzielnicy to wtedy robi się cos takiego.
No i pytanie. Czy w takiej sytuacji wytrzyma to długotrwale 10 A, a deklarowana wytrzymałość prądowa dla tych złączek to 24 A.
Dzięki!
Zawsze traktowałem te złączki jak 2 ostrza, między które wkładam przewód, i te ostrza się tak "stawiają" temu przewodowi na przekór próbie jego wyjęcia i przez to ten przewód mocniej zaciskają w styku. Co do Twojego pytania, to chyba TAK, powinna wytrzymać, wszak jak jej zadać połowę mniejszy prąd od maksymalnego, to musi to fungować, tak?
Nie wiem, czy z każdego typu złączki da się wyjąć przewód ? Jak się odblokowuje ten nożowy zacisk?
pewnie coś trzeba gdzieś w złączce odgiąć "śrubciągiem", tylko co? Możesz pokazać?
Chyba to się tak robi, tak jak się "zwalnia" te zaciskowe opaski plastikowe na przewody
Co do ufania lub nieufania tymże złączkom, to jest chyba tak, że skoro zostały skonstruowane, to chyba jakimś normom jakości i trwałości podlegają?
Ale liczą się jak zawsze szczegóły: - jak ktoś włoży w tą złączkę przewód zaśniedziały, brudny, pokiereszowany, to sorry, tam styku najlepszego być nie będzie i potem się "taka" złączka przy dużych prądach może spocić z gorąca
