Ale w Poznaniu duzo tych OBp - widmo
Neon, różnica po zamontowaniu OUR125-1 była ogromna!

OBp były np. w Radości rzadziej niż na co drugim słupie, wiele ulic nie było oświetlonych, na mojej ulicy 2 oprawy OBp sfinansowała moje rodzina i sąsiedzi, inaczej byłoby ciemno przed domem. Mój ojciec często sam wymieniał często przepalającą się żarówkę. Lśniące OUR125-1 pojawiły się na każdym słupie a ich wysokość zawieszenia i rozstaw słupów zapewnił brak cienia na ulicach między słupami. Jednak rację miał mój ś.p. wujek który dowiedział się od monterów że zakładają w 1991 r. najtańsze oprawy już nieprodukowane zalegające w magazynie. A w tym samym roku na osiedlu Boernerowo w dzielnicy Bemowo już w tym samym roku wymieniono OUR125 na Strady. To była też taka polityka że nawet gdy stawiano latarnie nieoświetlonej dotąd wschodniej jezdni ul. Patriotów (główna ulica dzielnicy wzdłuż torów PKP) to na jej początku na terenie osiedla Międzylesie w 1992r. powieszono Strady a dalej przez całe osiedle Radość i Miedzeszyn powiesili... trumienki! (które zresztą wiszą do dziś!) Dalej przez os. Falenica do granic miasta już wcześniej wisiały łyżki (i nadal wiszą) Zrobię w przyszłości fotorelację jak wygląda oświetlenie całej tej ulicy.
Takie to były czasy gdy ustój Warszawy był scentralizowany a peryferiami nikt się nie interesował, głownie tymi po prawej stronie Wisły... Utwardzone ulice były tylko tam gdzie mieszkali prominentni towarzysze władzy ludowej. Dzisiejsza dzielnica Wawer i Rembertów to była ówczesna Praga Południe.
Mannerheim wygląda na to że całkowitą modernizację oświetlenia z żarowego na rtęciowe Nowego Rembertowa zrobiła ta sama firma która która zamontowała OUR125-1 na południowej od ul. Izbickiej i wschodniej od Patriotów części Radości (na północnej części w 1987r. wszędzie zamontowano trumienki) oraz niemal wszystkie ulice wschodniej części Falenicy w 1982 r., charakterystycznie oznaczali słupy w formie ułamka malując na każdym nr słupa na ulicy a pod kreską rok modernizacji np. 11/91 , 12/91 itd.
Ale w wieloletnim programie inwestycyjnym Dzielnicy Rembertów m.st.Warszawy 2008-2012 czytamy:
Przebudowa oświetlenia ulicznego na terenie Nowego Rembertowa – wymiana energochłonnych opraw rtęciowych na sodowe z wymianą linii zasilającej.
W czerwcu rozstrzygnięto przetarg na wymianę opraw i linii na ul. Bombardierów i S.Łyszkiewicza. Czy wiesz czy i jakie oprawy pojawiły się zamiast OUR125-1

(wygrała oferta najtańsza, firma Lumen z Legionowa)