[Polam Wilkasy] OBp

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez oskard » 30 maja 2010, 00:02

Świetne, podpisuję się pod Cieszynem :) :D . Ale czy na prawdę żadna z nich już nie ma nic wkręconego? I czy są podłączone, czy nawet kable miejscami już pokradziono?
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez cieszyn » 30 maja 2010, 01:59

Whites86 napisał(a):to nie beton tylko stal i jest to bardzo często stosowane ;) nawet ostatnio demontowałem słup z taka wstawką ;)


To jest wstawka betonowa, być może żelbetonowa - to widać wyraźnie na zdjęciach
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Whites86 » 30 maja 2010, 08:23

cieszyn napisał(a):
Whites86 napisał(a):to nie beton tylko stal i jest to bardzo często stosowane ;) nawet ostatnio demontowałem słup z taka wstawką ;)


To jest wstawka betonowa, być może żelbetonowa - to widać wyraźnie na zdjęciach

jesli możesz to prosze zaznacz dokladnie strzałką bo byćmoze zwracam uwage na coś innego niż Ty
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez CDM » 30 maja 2010, 09:23

oskard napisał(a):Świetne, podpisuję się pod Cieszynem :) :D . Ale czy na prawdę żadna z nich już nie ma nic wkręconego? I czy są podłączone, czy nawet kable miejscami już pokradziono?
wydaje mi się,że żarówki z tych opraw już po prostu powypadały ze starości..kto wie, może one nawet z 30 lat już nie świecą, jeśli nie więcej..w tej oprawie, która jest zarośnięta (patrz off-top i zagadka), są jeszcze przewody
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez oskard » 30 maja 2010, 12:54

Czyli być może gdyby im oprawki jakoś pozakładać, to może i by jeszcze poświeciły :)
Mnie też się wydaje że ta wstawka jest betonowa. One raczej były z jakichś szyn/płaskowników i miały kształt "A", ale ta to po prostu pełny trójkąt, to o wiele rzadsza odmiana takiego łącznika, najpopularniejsze właśnie były te szynowe. Ja nie wiem, czy widziałem kiedykolwiek na żywo taką betonową :? . To musi być bardzo rzadki przypadek, zapewne pomysł wcześniejszy, niż te szynowe, mniej więcej z czasów betonowych wysięgników :)
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez CDM » 30 maja 2010, 14:11

Słupy typu ALA były produkowane jeszcze przed ŻN-ami, tak więc i ich elementy konstrukcyjne, wraz z wyglądem ogólnym różnią się od tego, co jest stosowane obecnie
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez cieszyn » 30 maja 2010, 23:27

Whites86 napisał(a):
cieszyn napisał(a):
Whites86 napisał(a):to nie beton tylko stal i jest to bardzo często stosowane ;) nawet ostatnio demontowałem słup z taka wstawką ;)


To jest wstawka betonowa, być może żelbetonowa - to widać wyraźnie na zdjęciach

jesli możesz to prosze zaznacz dokladnie strzałką bo byćmoze zwracam uwage na coś innego niż Ty


A wystarczyło tylko spojrzeć na wskazane przez mnie zdjęcie i wszystko jasne:
Wstawka w kształcie litery A jest z betonu jak byk, to taki sam materiał, z jakiego wykonano oba słupy. Tu żadnej stali w tym elemencie typu A nie widać (choć ta "litera A" na pewno w środku ma zbrojenie), no, może tylko z boku tego prawego słupa, ale to są tylko elementy płaskownika, umieszczone na obu słupach, dzięki któremu możliwe jest skręcenie tych 2 słupów z ową betonową wstawką w kształcie litery A
Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12647
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Whites86 » 31 maja 2010, 17:05

dzięki
faktycznie akurat niezwracalem uwagi na to zdjęcie u mnie jest ono bardzo ciemne mam stary wypalony monitor i widzialem tylko kontury :roll:
tak czy inaczej nie sadze by ten element byl czyms szczegolnym, podejrzewam ze w czasach gdy brakowalo stali zastepowano wiekszosc rzeczy betonem, nawet wysięgniki :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez slaweklampy » 2 czerwca 2010, 09:34

W gminie Pelplin są na słupach takie wstawki z drewna.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6053
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Polam Wilkasy] OBp

Postprzez Utilizer » 7 czerwca 2010, 22:24

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron