Stare telewizory

Dyskusja na tematy dowolne

Re: Stare telewizory

Postprzez Luk » 6 lipca 2010, 21:14

To jeszcze nic nie znaczy, może ktoś inny ma podobne konto co on.. Chociaż w tym przypadku widze, że tam jest to samo zdjęcia telewizora co tutaj. Np. założę się, że na Elektrodzie ktoś miałby nick "Luk" ale tak naprawdę to nie będę ja, bo ja Elektrody nie odwiedzam :) Czyli wygląda na to że nick "Luk" jest popularny i prawie każdy kto ma na imię Łukasz używa tego nicku.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Stare telewizory

Postprzez Kwazor » 7 lipca 2010, 17:33

Luk nie oto chodzi ... jeśli bierze się kogoś własność intelektualną to pisze sie skąd jest żródło i kto jest autorem...
Inaczej to jest kradzież własnosci intelektualnej... ( Netykieta Zarówka rtęciowa się kłania ! )
Np. Neon44 z starego forum przekleił moje zdjecia ( temat trójmiasto oświetlenie zwnetrzne ) wraz z opisem Autor : Kwazor i wszystko jest ok.
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Stare telewizory

Postprzez Bartek » 27 lipca 2010, 13:38

A to mój równolatek z Japonii. Funai TV2000A Mk5. Czyli jeszcze czasy dawnych, tanich i dobrych Funaji/Funajów(niepotrzebne skreślić ;) ) które z drobnymi usterkami służą w wielu domach do dziś, często sprawne lądują na śmietniku.Mój nie ma telegazety ale ma on/off timer,który jest dość pożytecznym urządzeniem(niestety niedostępny z uniwersalnego pilota), Zaliczył 3 defekty, z czego ostatni sam naprawiłem 19.03. bieżącego roku :twisted:. Pierwszy raz coś poszło w układzie sterowania działami elektronowymi, bo obraz wyglądał jakby za niebieską szybą, coś jakby niebieskie działo waliło bez przerwy na maxa(IMHO). Drugi raz poszło coś z synchronizacją V. Ostatnia usterka to mały kondensatorek ceramiczny 1nF/1000V który narobił sporo dymu. I tak TV sobie stał w piwnicy na placu kasacyjnym(czyt. pod stołem) czekając na moment kiedy mama stojąc nade mną z wałkiem do ciasta lub młotkiem do kotletów wymusi na mnie rozbiórkę telewizora lub wywalenie go na hasiok. Ale stwierdziłem, że trzeba zadziałać inaczej. Zacząłem szukać usterki(początkowo podejrzany był trafopowielacz - obrazu niet, a fonia była) ale patrząc na PCB zasilacza znalazłem tego dupsika. Na części zamienne wydałem 1,20 PLN :mrgreen: Do tego doszedł mój autorski patent na knefel on/off (stary się wyłamał). TV ożył jak fenix z popiołów, działa sobie u mnie w pokoju, jeszcze z fabryczną antenką. Oto on:
14720
14719
14718
Póki co dręczy go jeden mały problem. Obraz jest ciut za szeroki i trochę strapezowany (U dołu jest węższy niż u góry) , do tego jak się wnikliwie i z bliska przyjrzeć to widać przesuniętego o kilka mm w prawo "ducha" wyświetlanego obrazu. Takiego prawie że przezroczystego, najwyraźniej widać kontury. Ale nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu, choć jeśli ktoś zna się na tych OTV to chętnie skorzystam z rad/instrukcji(niepotrzebne skreślić) jak tą usterkę usunąć. Ten TV ma jeszcze jedną zaletę. Automatycznie wybiera system telewizyjny i system transmisji koloru.
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Stare telewizory

Postprzez slaweklampy » 27 lipca 2010, 13:51

Ten "duch" jest wywołany odbiciami w instalacji antenowej, trzeba zastosować antenę typu Yagi. Drugą przyczyną może być przenikanie zakłóceń przez zasilanie głowicy zintegrowanej, należy sprawdzić kondensatorki elektrolityczne o pojemności kilkudziesięciu uF. Jeśli obraz jest za szeroki to trzeba sprawdzić kondensatory w odchylaniu poziomym (uwaga na wysokie napięcie!)
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6049
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Stare telewizory

Postprzez Kwazor » 27 lipca 2010, 17:47

Zastosowanie yagi może zlikwidować morę ale nie musi..
Co to jest mora nic innego jak odbity sygnał + głowny. sygnał odbity idzie do odbiornika z kilku uS opóźnieniem.
Również nieprawidłowo wykonana ( lub niskiej jakosci kable ) instalcja powoduje to zjawisko ... twdy wystepuje odbisie sygnału po kablu...
Dbajmy o świetlówki kompaktowe - Tylko zapłon na gorąco !
Avatar użytkownika
Kwazor
 
Posty: 514
Zdjęcia: 343
Dołączył(a): 12 kwietnia 2010, 14:42
Lokalizacja: REDA

Re: Stare telewizory

Postprzez andrzejlisek » 16 sierpnia 2010, 00:49

http://biznes.trojmiasto.pl/Producent-U ... 6&strona=4

Nie wiecie przypadkiem, jaki to jest model telewizora, który widać na zdjęciu. Ja kiedyś taki miałem, pod warunkiem, że ten czarny prostokąt, to odchylana klapka, pod którą są regulatory strojenia kanałów, a powyżej klapki jest 5 przycisków w rzędzie.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Stare telewizory

Postprzez slaweklampy » 16 sierpnia 2010, 06:09

To chyba jest Neptun 625.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6049
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Stare telewizory

Postprzez andrzejlisek » 17 sierpnia 2010, 14:53

slaweklampy napisał(a):To chyba jest Neptun 625.

To jednak nie ten. http://archiwumallegro.pl/telewizor_nep ... 97695.html
Ten, co miałem, to prawdopodobnie też jakis Neptun, jednak przyciski i klapka takie same, jak na fotce pod linkiem, ale głosność, kontrast, jasność były w pokrętłach, wyłącznik był po prawej stronie pokręteł, również czerwony i czarny przycisk.

EDIT: Już wiem. To jest Neptun 426. http://unimor.info/photogallery.php?album_id=70
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Stare telewizory

Postprzez mateusz » 23 sierpnia 2010, 19:34

Obrazek
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5019
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stare telewizory

Postprzez moog » 5 listopada 2015, 05:52

Moje przedwczorajsze znalezisko:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wierzcie elektrykom !!!
Avatar użytkownika
moog
 
Posty: 1923
Zdjęcia: 300
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 21:28
Lokalizacja: 100lica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off-Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości