[Trójmiejski] Źródła światła

Wasze źródła światła

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez Watt » 1 września 2013, 20:32

Ta instalacja jest dziwna. Przewody idą w podłodze, a osprzęt jest wtynkowy (jest wtynkowana puszeczka i do niej przykręcony przełącznik lub gniazdo), a nowe są natynkowe. Nie wiem, czy ktokolwiek dałby radę to wymienić :roll:
Watt
 

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez trojmiejski » 11 października 2013, 14:48

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez toomm40 » 12 października 2013, 10:43

fajna , mała i słaba z poprzedniego ustroju :)
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez trojmiejski » 12 października 2013, 12:26

Jeszcze jedna rzecz o której wcześniej jakoś zapomniałem wspomnieć, u mnie w mieszkaniu jest skrytka na narzędzia oświetlona ciepłobiałą T5 13W (535?), nie chce mnie się jej wykręcać żeby zobaczyć napis, lecz jako, że jest ta rurka bez przerwy od lat 80 to musi to być jakiś Polamp:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 15 października 2013, 23:11 przez trojmiejski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez Lampka » 12 października 2013, 14:46

Ja bym jednak gustował, żebyś poszukał na niej napisu. Z tego, co widzę, to albo jest to Polamp, albo anonimowa rurka z napisem "F13T5/D", z bardzo bladym i ledwo widocznym napisem, które też występowały w takich oprawach (może jako komplet?).
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez toomm40 » 12 października 2013, 15:23

te anonimy , które masz na myśli, to później weszły na rynek, to były starsze wersje chińczyków. D- to daylight , a tu mamy raczej cieplejsza barwę , więc to raczej Polamp będzie.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez trojmiejski » 12 października 2013, 16:30

Nie chcę tej świetlówki wyjmować gdyż trzyma się bardzo mocno w oprawkach i boję się, że je uszkodzę więc wyjmę dopiero gdy padnie.

Żarówka Tungsram 15W E14 współczesnej produkcji:
Obrazek

Obrazek

90 lumen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak oświetla otoczenie (wcześniejsze fotki robione pod światłem reflektorka 40W sprawiają wrażenie, że jest ciemniej niż faktycznie jest, tutaj ustawiłem aparat tak, że pokazuje faktyczny poziom natężenia światła):
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez Lampka » 13 października 2013, 21:45

toomm40 napisał(a):te anonimy , które masz na myśli, to później weszły na rynek, to były starsze wersje chińczyków. D- to daylight , a tu mamy raczej cieplejsza barwę , więc to raczej Polamp będzie.


Tak, ale one wystepowały też w ciepłej wersji i tak samo ciemniały im końce, jak ten na zdjęciach. W tym przypadku byłoby to oczywiście "CW", wiadomo.

trojmiejski napisał(a):Nie chcę tej świetlówki wyjmować gdyż trzyma się bardzo mocno w oprawkach i boję się, że je uszkodzę więc wyjmę dopiero gdy padnie.


Szkoda, bo chętnie bym ją zobaczył (do czasu, aż padnie, może minąć jeszcze sporo czasu). A końce na pewno się nie uszkodzą od chwilowego ruszenia. Sam mam taką oprawę (nawet 3) z tymi obręczami, zostały w kuchni, jak sprowadzałem się do mieszkania, po poprzednich właścicielach.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez trojmiejski » 13 października 2013, 22:20

A jaki masz sposób na wyjmowanie, w tym modelu oprawek trzeba świetlówkę lekko przekręcić czy wypchać? Ja gdy próbuję przekręcać to świetlówka nie chce się obrócić.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Trójmiejski] Źródła światła

Postprzez toomm40 » 14 października 2013, 00:19

tam na oprawkach sa takie "zatyczki" nałożone i trzeba je wpierw wyciągnąć, tzn pociągnąć w dół, a wtedy świetlówkę sie normlanie wykręca
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wasze kolekcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości